بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود

با همکاری کتابخانه های عمومی شهر رشت؛ روز خوب کودکان در روز جهانی کودک رقم خورد همزمان با (16مهر) و روز جهانی کودک کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با برگزاری مراسم بزرگی در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت با حضور جمع کثیری از کودکان عضو کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، این روز را گرامی داشتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در این مراسم فرهنگی ویژه کودکان که عصر دیروز، سه شنبه(16مهر) همزمان با روز جهانی کودک، به همت کتابخانه های عمومی خاتم الانبیاء(ص)، امام حسن مجتبی(ع)، امام رضا(ع)، کودکان باران و میرزا کوچک جنگلی رشت و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ مرتضی اکبری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، کتابداران و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، اعضای کودک و نوجوان این کتابخانه ها، خانواده های دوستدار کتاب و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات شهید انصاری مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت برگزار شد، کودکان روز شادی را سپری کردند.

 
کرمی: لذت خوانش کتاب را از کودکی ایجاد کنیم
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این ویژه برنامه بزرگ فرهنگی در سخنانی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی فرهنگی برای رشد آگاهی های فردی و اجتماعی کودکان گفت: باید لذت خوانش کتاب را از کودکی در فرزندان نهادینه کرد.
پریسا کرمی با بیان اینکه توسعه هر کشوری در گرو آگاهی عموم جامعه است افزود: گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه منجر به ارتقاء دانش می‌شود.
وی با بیان اینکه جامعه کتابخوان در گرو کودکان کتابخوان امروز است، بیان کرد: بهبود کیفیت خدمات کتابخانه‌های عمومی برای کودکان و نوجوانان در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم لذت خوانش را در کودکان ایجاد کنیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان خواستار همکاری خانواده ها به ویژه مادران در کتابخوانی کودکان شد و بیان کرد: عادت دادن کودکان به کتابخوانی به‌ویژه کتاب‌های مفید می‌تواند زمینه رشد و تعالی کودکان را فراهم کند.
گفتنی است قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید در ابتدای این مراسم توسط عضو کودک کتابخانه عمومی کودکان باران، نمایشنامه خوانی اعضای کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی خاتم الانبیاء(ص)، امام حسن مجتبی(ع)، امام رضا(ع)، کودکان باران و میرزا کوچک جنگلی رشت، کتابخوانی کودکان عضو این کتابخانه، قصه‌گویی و شعرخوانی و اهدای جوایز به این کودکان از دیگر برنامه‌های این مراسم در سالن اجتماعات شهید انصاری مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت بود.

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 125