بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان: اولین «کتابخانه مدرسه» گیلان در انزلی افتتاح می شود کرمی از افتتاح اولین «کتابخانه مدرسه» گیلان به‌‌منظور ساماندهی کتابخانه‌‌های مدارس با محوریت محله‌ و دانش‌آموزان پنج شنبه(۱۸ مهر) در شهر بندر انزلی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پریسا کرمی در حاشیه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان و در گفتگو با اصحاب رسانه با اشاره به راه‌اندازی نخستین کتابخانه مدرسه در استان گیلان گفت: برای مدارسی که در حوزه‌های درون شهری قرار دارند کتابخانه‌هایی تعریف شده که محله‌محور اداره می‌شوند، این کتابخانه‌ها در ساعات اداری به مدارس و در ساعات غیر اداری به عموم مردم خدمات ارائه می‌دهند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان همچنین ضمن اشاره به همکاری سازنده با اداره کل آموزش و پرورش گیلان و نوسازی مدارس استان، از افتتاح نخستین «کتابخانه مدرسه» استان طی هفته جاری خبر داد و افزود: اولین کتابخانه مدرسه گیلان با عنوان «آیت الله طالقانی» همزمان با هفته کودک ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه(۱۸ مهر) در مدرسه زنده‌یاد محمد موثق شهر بندر انزلی افتتاح می‌شود.
وی این کتابخانه‌ها را پیوست فرهنگ کتابخوانی برای مدارس اعلام کرد و بیان داشت: تا پایان سال جاری سه کتابخانه‌ها مدرسه‌ در شهرهای صومعه‌سرا، شفت و رشت نیز با همکاری اداره کل آموزش و پرورش گیلان و نوسازی مدارس استان به بهره‌برداری می‌رسد.
کرمی تاکید کرد: این طرح به ابتکار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای تداوم اجرای "طرح فانوس" جهت ساماندهی کتابخانه‌های مدارس استان اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه کتابخانه آیت الله طالقانی دارای یکصد متر مربع زیربنا و درهای مجزا از محیط مدرسه جهت ارائه خدمات به شهروندان است تصریح کرد: کتابخانه مذکور شامل بخش جستجوی کتاب در بستر سامانه "سامان"، بخش کودک، مطالعه و مخزن، نشریات، مرجع و مطبوعات بوده که با بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به مشتاقان عرصه کتاب و کتابخوانی خدمات‌رسانی می‌کند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین با دعوت از کلیه علاقمندان به کتاب و کتابخوانی استان خصوصا بندر انزلی افتتاح این کتابخانه عمومی در این شهر را هدیه ای فرهنگی به مردم عنوان کرد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 144