بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان و با معرفی 6عنوان کتاب؛ نشست کتاب خوان مردم و مسئولین در لاهیجان برگزار شد نشست کتاب خوان مردم و مسئولین شهرستان لاهیجان با حضور چهره های فرهنگی شهرستان و با معرفی 6عنوان کتاب در حوزه های مختلف برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست کتاب خوان مردم و مسئولین شهرستان لاهیجان عصر دیروز دوشنبه(1مهر) و همزمان با نخستین روز بازگشایی مدارس با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ اسماعیل میرغضنفری، فرماندار شهرستان لاهیجان؛ فاطمه فیلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ نورالله اکبری، معاون فرماندار لاهیجان؛ مسعود تاکی، مسئول انجمن ادبی و شاهنامه خوانی کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان؛ آرمان کوچکی، مسئول انجمن شاهنامه خوانی کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ احمد پرمهر پاینده، مسئول انجمن گیلکی شعر و حافظ شناسی کودک و نوجوان؛ آزیتا رضایی، مربی و فعال فرهنگی در حوزه کودکان و نوجوانان شهرستان لاهیجان، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، دستگاه های فرهنگی، جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی لاهیجان، اصحاب رسانه و علاقمندان و دوستداران ادبیات فارسی در سالن اجتماعات فرمانداری لاهیجان برگزار شد.
کرمی: ارتباط دوسویه با اهالی فرهنگی و نخبگان ادبی جامعه از کارکردهای اصلی کتابخانه هاست
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست کتاب خوان ویژه با قدردانی از حمایت فرماندار شهرستان لاهیجان از برگزاری برنامه های فرهنگی در لاهیجان، حضور اهالی فرهنگ و شعر و ادب در کنار دست اندرکاران دستگاه های اجرایی به بهانه معرفی کتاب را فرصت ارزشمندی برای بیان دیدگاه ها و نظرات آنان برشمرد.
پریسا کرمی یکی از مهمترین کارکردهای کتابخانه های عمومی را ارتباط دوسویه با اهالی فرهنگی و نخبگان ادبی جامعه عنوان کرد و گفت: برای معرفی کتاب و آگاهی بخشی به مردم به کمک و تجربه همه پیشکسوتان فرهنگی جامعه نیازمندیم و حضور ایشان در کنار خود را غنیمتی گرانسنگ می دانیم.
اظهار امیدواری فرماندار لاهیجان به ادامه برگزاری نشست های کتاب خوان
فرماندار شهرستان لاهیجان نیز در این نشست ضمن معرفی کتاب «حسین علی، درود خداوند بر او» نوشته م. موئد از انتشارات سازمان تبلیغات اسلامی، از اقدام ارزشمند مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان در برگزاری نشست کتاب خوان تشکر کرد.
اسماعیل میرغضنفری یکی از مهمترین کارکردهای برگزاری محافل کتابخوانی را افزایش سطح آگاهی های اجتماعی و دایره واژگان حاضرین در اینگونه نشستها عنوان کرد.
میرغضنفری همچنین با اظهار امیدواری نسبت به ادامه اینگونه نشست ها خاطرنشان کرد: فرمانداری لاهیجان همواره آماده میزبانی برنامه های فرهنگی کتاب محور بوده و درب این مجموعه همواره بر روی اهالی فرهنگ و شعر و ادب باز است.
معرفی کتاب توسط چهره های مطرح شهرستان لاهیجان
در ادامه این نشست کتاب های «آدم آدم است» نوشته برتولت برشت، «گردونه روزگار(گفت و شنود با خانم دکتر شیرین بیانی و همسر دکتر اسلامی ندوشن» نوشته کریم فیضی، «وئره جلفه جا» نوشته احمد پرمهر پاینده، «پژوهشی در اساطیر ایرانی» نوشته مهرداد بهار و «یادت باشد» نوشته محمد رسول ملاحسینی به ترتیب توسط نگار نادری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان؛ مسئول تاکی، مسئول انجمن ادبی و شاهنامه خوانی کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان؛ احمد پرمهر پاینده، مسئول انجمن گیلکی شعر و حافظ شناسی کودک و نوجوان؛ آرمان کوچکی، مسئول انجمن شاهنامه خوانی کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی این شهرستان و آزیتا رضایی، مربی و فعال فرهنگی در حوزه کودکان و نوجوانان شهرستان لاهیجان معرفی و با دیگر حاضرین به اشتراک گذاشته شد.
گفت و گوی صمیمانه اهالی فرهنگ و ادب شهرستان لاهیجان با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و فرماندار شهرستان لاهیجان و تجلیل از کتاب خوانان پایانبخش این نشست ویژه بود.

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 149