بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال: نقطه اشتراک همه فعالیت های فرهنگی آگاهی بخشی به عموم مردم جامعه است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال گفت: نقطه اشتراک همه فعالیت های فرهنگی آگاهی بخشی به عموم مردم جامعه و رشد فرهنگی جامعه است و ما در این مسیر اقدامات مشترک فراوانی با دستگاه های مختلف به انجام رساندیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال دیروز سه شنبه(1مرداد) با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ محمد جواد عامر، فرماندار شهرستان ماسال؛ راشد جهانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، فرمانده نیروی انتظامی ماسال، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی ماسال و شاندرمن، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، دانشگاه های آزاد و پیام نور، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مسئولین کتابخانه های عمومی ماسال، شاندرمن، اولم و طاسکوه و اصحاب رسانه در فرمانداری ماسال برگزار شد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست با اشاره به فعالیت های مشترک مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان و دیگر دستگاه های فرهنگی و اجرایی گفت: نقطه اشتراک همه فعالیت های فرهنگی آگاهی بخشی به عموم مردم جامعه و رشد فرهنگی جامعه است و ما در این مسیر اقدامات مشترک فراوانی با دستگاه های مختلف به انجام رساندیم.
پریسا کرمی در ادامه حضور خیرین و حامیان کتابخانه های عمومی در رشد و توسعه این مجموعه بسیار اثربخش عنوان کرد و  با بیان اینکه خوشبختانه امر وقف و دغدغه مندی در امور فرهنگی که در بین مردم ماسال وجود دارد، افزود: می توانیم با توجه به این دغدغه مندی اختصاص مکان مناسب برای ساخت کتابخانه را انتظار داشته باشیم.
وی با اشاره به موفقیت اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال و شاندرمن در مسابقات و جشنواره های مختلف کشوری در حوزه کتابخوانی ، گفت: این نشاندهنده توجه مردم این شهرستان به امر کتاب و کتابخوانی و ظرفیت مناسب شهرستان در توسعه زیرساخت های فرهنگی است.
فرماندار شهرستان ماسال در ادامه این نشست با بیان اینکه یکی از موضوعات قابل تامل در کشور ما که باید بیش از هر چیزی به آن پرداخته شود بحث فرهنگ کتاب و کتابخوانی است افزود: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود اما علیرغم تلاشهایی بسیار در حوزه ترویج فرهنگ کتابخوانی در این مسیر با مشکلات متعددی روبرو هستیم.
محمدجواد عامر اضافه کرد: امروز آسیب های اجتماعی موجود در جامعه ناشی از عدم توجه مناسب به فرهنگ عمومی و کتابخوانی است و  این نشاندهنده آن است که نتوانستیم از لحاظ فرهنگی آنجنان که شایسته است به اهداف ازپیش تعیین شده دست پیدا کنیم.
عامر با تاکید بر نقش و اهمیت کتابخوانی در توسعه و ارتقای هر جامعه، اظهار داشت: اگر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه بدرستی انجام پذیرد می تواند منجر به رشد و تعالی فرهنگی در همه بخش های جامعه شود.
شاداب سازی کتابخانه های عمومی این شهرستان توسط شهرداران ماسال، شاندرمن و دهیاری اولم و طاسکوه، اختصاص ماهیانه سهم نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی از درآمدهای شهرداری، برنامه ریزی جهت برگزاری نخستین نشست کتاب خوان مسئولین شهرستان ماسال از مهمترین مصوبات این نشست بود.

 
 [PageVisit]