بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورودرئیس شورای اسلامی شهر رشت در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان: تامین فضای مطالعاتی برای مردم از مهمترین دغدغه های شورای اسلامی شهر رشت است امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ازآمادگی شورای اسلامی و شهرداری رشت برای تعامل و هم افزایی بیشتر با مجموعه کتابخانه های عمومی استان خبرداد.
امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ازآمادگی شورای اسلامی و شهرداری رشت برای تعامل و هم افزایی بیشتر با مجموعه کتابخانه های عمومی استان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در دیدار با پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان که با حضور معاونین و کارشناسان دو مجموعه صورت پذیرفت با اشاره به اهداف مشترک شوراهای اسلامی و کتابخانه های عمومی استان در حوزه های فرهنگی، هم افزایی و تعامل بیشتر دو مجموعه را دارای اثرات بسیار مطلوبی برای مردم عنوان کرد.
علوی همچنین موضوع کتاب و کتابخوانی و تامین فضای مطالعاتی بیشتر برای مردم شهر رشت را یکی از مهمترین مباحث فرهنگی مطرح شده در شورای اسلامی عنوان کرد و با اشاره به وجود کتابخانه های متعدد در رشت نیاز مردم و کتابخوانان را بیش از این تعداد دانست.
وی همچنین تعامل سازنده شهرداری با مجموعه کتابخانه های عمومی را در حل بسیاری از مشکلات در این حوزه مهم ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم با انتخاب شهردار رشت که در هفته آتی صورت خواهد پذیرفت شاهد توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در شهر اولین ها باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور را نیز از جمله اقدامات سازنده مجموعه کتابخانه های عمومی در سال جاری دانست و با دعوت از مردم جهت شرکت در این رویداد فرهنگی خاطرنشان کرد: شورای اسلامی و شهرداری رشت با تمام ظرفیت خود برای معرفی سیره و سبک زندگی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در کنار کتابخانه های عمومی استان گیلان خواهد بود.
کرمی: واگذاری سرای محلات به مجموعه کتابخانه ها پیادمدهای فرهنگی مثبتی خواهد داشت
گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این نشست در گزارشی به اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اشاره کرد. کرمی همچنین حمایت شهرداری از اقدامات متنوع فرهنگی کتابخانه ها را دارای اثرات مثبت و سازنده ای برای مردم دانست.
وی همچنین واگذاری سرای محلات به مجموعه کتابخانه ها برای استفاده از ظرفیت این اماکن را یادآور شد و گفت: در صورت بروز این اتفاق مبارک، شاخص فضای مطالعاتی شهر رشت با رشد خوبی مواجه و مردم از مزایای این اقدام و همکاری مشترک بهره خواهند برد.

 
 [PageVisit]