بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1
کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در گفتگو با خبرگزاری مهر: توجه به کودکان و بانوان مهم ترین اولویت نهاد کتابخانه ها است مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به اینکه مهم ترین اولویت این نهاد توجه به کودکان و بانوان است، گفت: کتابخوان بودن کودکان و بانوان آینده جامعه را تضمین می کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، پریسا کرمی امروز شنبه(18اسفند) در حاشیه اجرای طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه خیرساز واجارگاه شهرستان رودسر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه ۱۷ اسفندماه سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور است، اظهار کرد: به همین منظور اداره کل کتابخانه های گیلان اقدام به اجرای طرح ملی کتابخانه گردی کرده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: در17 اسفند ۸۳ مجلس قانون راه اندازی نهاد کتابخانه های عمومی را مصوب کرد و از آن تاریخ این نهاد به عنوان مرکز فعال در عرصه کتابخوانی شروع به فعالیت کرده و از حالت بخشی خارج شد.
کرمی به برخی از فعالیت‌های این نهاد اشاره و بیان کرد: فعالیت‌هایی جهت ارتقای سطح آگاهی مخاطبان و افراد جامعه با محوریت کتاب و کتابخوانی انجام شده است.
وی با بیان اینکه در گیلان ۸۲ کتابخانه فعال وجود دارد، تصریح کرد: تمامی این کتابخانه ها دارای بخش‌های متنوع اعم از کودک، مستقل، امانت، مخزن کتاب، سالن مطالعه است.
این مسئول با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های نهاد کتابخانه های عمومی ارتقای دانش مخاطبان است، گفت: آشنایی با مباحث آئینی، مذهبی و ادبیات کهن ملی است. در کتابخانه های عمومی سعی بر آن است با ارائه برنامه‌های متنوع فرهنگی سطح دانش مخاطبان بالا رفته تا لذت خوانش و تورق کتاب به مخاطبان انتقال یابد.
وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان توجه به حوزه کودک و بانوان است، افزود: داشتن کودک کتابخوان سبب می‌شود که برای آینده کتابخوان و آگاه نگرانی وجود نداشته باشد کتابخوان بودن بانوان نیز سبب می‌شود کتاب در سبد خرید خانوارها وجود داشته باشد.

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1304