بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
صثب
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در بندر انزلی: نهاد کتابخانه های عمومی برای همه اقشار مردم جامعه برنامه ریزی دقیقی در حوزه کتابخوانی دارد کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی گفت: امروز نهاد کتابخانه های عمومی برای همه اقشار مردم جامعه برنامه ریزی دقیقی برای حضور در کتابخانه ها و استفاده از این فضای فرهنگی دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی روز گذشته(دوشنبه8بهمن) و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ اسماعیل حیدری آزاد، فرماندار شهرستان بندر انزلی؛ نجمه فکوری سنگاچین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی بندر انزلی در فرمانداری برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این جلسه با قدردانی از امام جمعه، مسئولین و دوستداران کتاب شهرستان بندر انزلی در میزبانی بسیار خوب از نخستین جشنواره قصه گویی منطقه ای نهاد کتابخانه های عمومی در دی ماه گذشته، همدلی ایجاد شده میان دستگاه های مختلف برای برگزاری این رویداد مهم فرهنگی را بسیار ارزشمند دانست.
قران مجید نشانه ای از توجه اسلام به کتاب و کتابخوانی است
پریسا کرمی با بیان اینکه خدا را شاکریم که در کشوری زندگی می کنیم که اسلام بنیان تفکر مردم آن است گفت: دین مبین اسلام که با فرستاده ای امین از سوی خداوند و با کتاب ارزشمندی بنام قرآن مجید برما نازل شده است، خود نشاندهنده توجه این دین الهی به خواندن، علم آموزی و تدبر است.
کرمی به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص مطالعه آحاد مردم جامعه نیز اشاره کرد و با بیان اینکه معظم له همواره تاکید بر قرار گرفتن کتاب در سبد فرهنگی خانواده ها دارند گفت: امروز نهاد کتابخانه های عمومی برای همه اقشار مردم جامعه برنامه ریزی دقیقی برای حضور در کتابخانه ها و استفاده از این فضای فرهنگی دارد.
وی ایجاد بخش های مستقل کودک در همه کتابخانه های عمومی استان را یکی از اقدامات این نهاد در جذاب سازی خواندن کتاب در کودکان برشمرد و گفت: اگر کودکان و مادرانی علاقمند به کتاب تربیت کنیم، یقینا نتایج مثبت و سازنده ای در جامعه مشاهده خواهیم کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در ادامه به وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی نیز اشاره و از اقدامات خوب کتابداران این شهرستان قدردانی کرد. پریسا کرمی در پایان با اشاره به جمعیت139 هزار نفری شهرستان بندر انزلی بر لزوم ایجاد کتابخانه های مناسب شهری و روستایی با کمک خیرین این شهرستان نیز تاکید کرد.
حیدری آزاد: نویسندگان در تالیف کتابها به سادگی مفاهیم و قابل فهم بودن آن برای عموم توجه کنند
در این نشست فرماندار شهرستان بندر انزلی نیز اسلام را دین شناخت، معرفت و دانایی عنوان کرد و با بیان اینکه در مکتب اسلام هر کسی بدنبال فراگیری علم و دانش برود عزت می یابد گفت: این موضوع نشاندهنده توجه اسلام و فرهنگ بزرگ ایران زمین به علم آموزی است.
اسماعیل حیدری آزاد همچنین با اشاره به مشکلات موجود در حوزه کتاب و کتابخوانی گفت: نویسندگان ما باید با انتقال مفاهیم بصورت ساده و با بیان شیوا در کتاب های تالیفی، زمینه ایجاد جذابیت در مطالعه را به خواننده ایجاد کنند. وی اضافه کرد: کتاب ها باید بگونه ای نگاشته شوند که برای همه اقشار جامعه قابل فهم و درک باشند و اثرات مثبت در جامعه بر جای بگذارند.
فکوری: لزوم شاداب سازی کتابخانه های عمومی بندر انزلی
در این نشست همچنین نجمه فکوری سنگاچین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی بندر انزلی ضمن ارائه گزارش از وضعیت سرانه مطالعه و اقدامات صورت گرفته در این شهرستان یکی از مهمترین مشکلات در این حوزه را کمبود منابع مالی برای شاداب سازی کتابخانه های عمومی شهر بندر انزلی عنوان کرد و ضمن قدردانی از حمایت های شهرداری این شهر از لزوم ورود این سازمان به بحث شاداب سازی و برخی تعمیرات در کتابخانه ها سخن گفت.
بیان دیدگاه ها و نظرات دیگر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی پایانبخش این نشست بود.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 565