بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
صثی

ضصض

صثی

صثی

ثی

صثی

ضی

ضص

بغ
با هدف گسترش همکاری ها در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با مدیران و مسئولین دستگاه های فرهنگی، اجرایی و اقتصادی دیدار کرد پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان به منظور گسترش راه های همکاری و نیز جذب اعتبارات برای توسعه کتابخانه های عمومی، از هفته گذشته تا امروز با برگزاری چندین نشست تخصصی با مدیران و مسئولین دستگاه های فرهنگی، موسسات اقتصادی و اجرایی با ایشان به گفتگو پرداخت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، کرمی در این دیدارهای جداگانه که با همراهی معاونین و مسئولین ستادی صورت پذیرفت، راههای همکاری بیشتر با دستگاه ها و نهادهای مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجرایی و نیز رفع مشکلات کتابخانه های عمومی از جمله کتابخانه مرکزی شهر رشت را بررسی کرد.


پیگیری وضعیت کتابخانه مرکزی رشت در دیدار با مدیرکل راه و شهرسازی استان
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین در نخستین گام برگزاری این نشست ها با حضور در اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان با ماکان پدرام، مدیرکل این دستگاه اجرایی دیدار و در خصوص وضعیت کتابخانه مرکزی شهر رشت و راههای جذب اعتبارات عمرانی برای این پروژه بزرگ فرهنگی به بحث و تبادل نظر پرداخت.
میزبانی از نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
پریسا کرمی همچنین در ادامه این نشست و پس از پیگیری های مختلف، در محل کتابخانه مرکزی شهر رشت میزبان کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شد و با تبیین وضعیت این پروژه، ضرورت تکمیل تنها کتابخانه مرکزی شمال کشور را به نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور یادآور شد.

 

دیدار با مدیران شعب بانک مسکن و تجارت گیلان

کرمی در ادامه سلسله دیدارهای خود با مسئولین استانی با حضور در سرپرستی شعب بانک مسکن با زهرا صداقت علی، مدیر شعب بانک مسکن کل استان گیلان دیدار کرد. مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار این مسئول استانی در خصوص تعامل اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با موسسات مالی و اعتباری در گیلان اشاره کرد و با بیان اینکه مجموعه کتابخانه های عمومی استان به دنبال ترویج فرهنگ مطالعه در میان اقشار مختلف مردم است از آمادگی این مجموعه برای امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با بانک مسکن خبرداد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه با حضور در سرپرستی شعب بانک تجارت استان گیلان با همایون سلیمانی، مدیر این بانک نیز دیدار و در زمینه تعامل و همکاری بیشتر و راه های کسب امتیازات اعتباری برای پرسنل کتابخانه های عمومی به بحث و تبادل نظر پرداخت.
تاکید بر اختصاص زمین جهت احداث کتابخانه مناسب در دیدار با شهردار شفت
پریسا کرمی در دیدار با یاسر شادفر، شهردار شفت که با حضور زینب عزیزپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شفت صورت پذیرفت، در خصوص اختصاص زمین مناسب برای احداث کتابخانه استاندارد در شهر شفت سخن گفت. مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان یکی از مهمترین نیازهای فرهنگی امروز مردم شهر شفت را تامین زیرساخت های مطالعاتی ایشان برشمرد. وی همچنین با اشاره به قرار گرفتن نام شهر شفت در فهرست 31 گانه مناطق دارای اولویت ایجاد کتابخانه مناسب در کشور، بر لزوم آماده سازی مکان این کتابخانه و پیش بینی های لازم جهت حضور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و هیئت همراه تاکید و در این خصوص با شهردار شفت رایزنی کرد.
لزوم ایجاد نمادهای متناسب با موضوع کتاب در شهر رشت
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین در دیدار با سجاد محجوب، مدیرعامل سازمان زیبا، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت با اشاره به لزوم استفاده از برخی المان ها و نمادها با موضوع مطالعه، کتاب و کتابخوانی در فضاهای شهری از حمایت این سازمان از اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان رشت تشکر کرد. پریسا کرمی همچنین با بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نیازمند هم افزایی همه دستگاه های فرهنگی و اجرایی است بر لزوم برگزاری نشست های تخصصی با موضوع کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 540