بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
صثب
پریبسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان

ق4
یونس محمودی، فرماندار شهرستان املش

بل
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در املش: دستیابی آسان مخاطبین به کتاب از اهداف اصلی نهاد کتابخانه های عمومی است سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان املش گفت: آشنایی و دستیابی آسان مخاطبین به کتاب از رسالتهای اصلی نهاد کتابخانه های عمومی است.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان املش دیروز سه شنبه(19آذر) و با حضور پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ یونس محمودی، فرماندار شهرستان املش؛ زینب کریمی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، اعضای انجمن کتابخانه های عمومی املش، کتابداران و اصحاب رسانه در فرمانداری املش برگزار شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست با تشریح اقدامات اخیر مجموعه کتابخانه های عمومی استان در هفته کتاب گفت: آشنایی و دستیابی آسان مخاطبین به کتاب از رسالتهای اصلی نهاد کتابخانه های عمومی است .
پریسا کرمی با بیان اینکه بیشترین مخاطبین ما دانش آموزان و دانشجویان هستند گفت: همه کسانی که دارای اثر و نظر هستند به ویژه متولیان آموزش و پرورش باید با برنامه ریزی مدون بستر حضور دانش اموزان در کتابخانه های عمومی را فراهم آورند تا دانش آموزان لذت تورق کتاب را احساس کنند.
کرمی همچنین ایجاد فضای کتابخوانی در پارکها با همکاری شهرداری ها و اداره کل کتابخانه های عمومی استان با تامین و تجهیز این فضاها را در رشد و ارتقاء فرهنگ مطالعه مهم و اثربخش عنوان کرد.
وی افزود: یکی دیگر از ابزارهایی که می تواند لذت کتاب و کتاب خوانی را به مخاطبین نشان دهد آمیختن هنر با مباحث آموزشی است. کرمی ایجاد المان های ویژه کتابخوانی در شهرها را امری الزامی عنوان کرد.
در این نشست زینب کریمی پور نیز در گزارشی فعالیت های مختلف کتابداران کتابخانه های عمومی این شهرستان در هفته کتاب را یادآور شد و ضمن تشکر از مسئولین دستگاه های مختلف شهرستان در هم افزایی برگزاری این برنامه ها اظهار امیدواری کرد ثمرات مثبت این اقدامات در جامعه نمایان شود.

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 419