بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
صثب
نشست فرهنگیمادران و کودکان، ترویج فرهنگ کتابخوانی/ کتابخانه عمومی شهید مفتح سیاهکل

صثب
نشست فرهنگیمادران و کودکان، ترویج فرهنگ کتابخوانی/ کتابخانه عمومی شهید مفتح سیاهکل

صثب
نشست فرهنگیمادران و کودکان، ترویج فرهنگ کتابخوانی/ کتابخانه عمومی شهید مفتح سیاهکل

ثق
نشست کتاب خوان دانش آموزی در کتابخانه امام علی (ع) دیلمان

ث
نشست کتاب خوان دانش آموزی در کتابخانه امام علی (ع) دیلمان
با برگزاری 2برنامه فرهنگی؛ کتابخانه های عمومی شهید مفتح سیاهکل و امام علی (ع) دیلمان میزبان دوستداران کتاب شدند با حضور جمعی از اعضای کتابخانه های عمومی در شهرستان سیاهکل، نشست مادران و کودکان، ترویج فرهنگ کتابخوانی و نشست کتاب خوان دانش آموزی در کتابخانه های عمومی شهید مفتح سیاهکل و امام علی(ع) دیلمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در نخستین برنامه فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل که در کتابخانه عمومی شهید مفتح این شهرستان و تحت عنوان "مادران و کودکان، ترویج فرهنگ کتابخوانی" برگزار شد جمعی از اعضای خردسال پیش دبستانی دشمیر 2 شهر سیاهکل به همراه مادرانشان با حضور در بخش کودک، در این ویزه برنامه شرکت کردند.
در این نشست فرهنگی سونا محبی، کتابدار کتابخانه عمومی شهید مفتح سیاهکل در صحبت هایی خطاب به مادران شرکت کننده، حضور پیوسته کودکان در کتابخانه، و نقش مادران در ترغیب کودکان برای کتابخوانی را ایجاد علاقه در آنان مهم دانست. گفتنی است در پایان این نشست کودکان شرکت کننده، در مسابقه نقاشی با موضوع آزاد با یکدیرگر به رقابت پرداختند.
برگزاری نشست کتاب خوان دانش آموزی در کتابخانه امام علی (ع) دیلمان
کتابداران کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان نیز با برگزاری ششمین نشست کتاب خوان در این کتابخانه که با حضور دانش آموزان مدارس برگزار شد به ترویج امر کتابخوانی پرداختند. دانش آموزان مدارس دیلمان در این نشست 4عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس را معرفی و با دیگران به اشتراک گذاشتند که در ادامه به بخش هایی از این کتاب ها می پردازیم؛
"موج سرخ"؛ روایت جنگ در خلیج فارس، نویسنده؛ جعفر شیرعلی‌نیا/ ناشر؛  فاتحان/ ارائه دهنده؛ فاطمه عسکری (عضو کتابخانه)
نویسنده، کتاب «موج سرخ» را در چهار فصل به نگارش درآورده و با نگاهی گزارشی و تحلیلی به شرح حوادث دفاع دریایی جمهوری اسلامی ایران در هشت سال جنگ تحمیلی پرداخته است . در فصل اول با عنوان روزهای دور، تاریخ و جغرافیا و پیشینه تاریخی ساکنان سواحل خلیج فارس که تمدن هایی چون ایلامی ها، آشوری ها، آکدی ها، بابلی ها، مدی ها و پارسی ها را به خود دیده، شرح داده شده است و در فصل دوم با عنوان روز های جنگ، سیر جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در منطقه خلیج فارس را در هجده بخش دنبال می کند. فصل سوم با عنوان سرزمین بی غروب به معرفی نقاط مهم منطقه و فصل چهارم با عنوان نبرد برگزیده، دوره های مهم جنگ و رویارویی با آمریکا را در خلیج فارس بازگو می کند.
"نخل‌‌‌‌‌‌‌‌های بی سر"، نویسنده؛ قاسمعلی فراست/  ناشر؛ امیرکبیر/ ارائه دهنده؛ آیدا شهیدی (عضو کتابخانه)
این رمان، داستان مقاومت مردم خرمشهر، ایثارها و رشادتهای مردم مظلوم این شهر و دشواریهای مهاجران جنگ تحمیلی است. داستان با شروع جنگ، آغاز می‌شود  .ناصر، شخصیت اصلی داستان است که در کنار برادرش، حسین و خواهرش شهناز، مقابله با دشمن اشغالگر را رسالت خود می دانند.
"بسیج؛ قلب امام"، نویسنده؛ حسن فیروزآبادی/ ناشر؛ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس/ ارائه دهنده؛  فاطمه پورحسین (عضو کتابخانه)
در این کتاب مطالبی از جمله "تفکربسیج مبنای راهبرد موفقیت نظام، بسیج اقتدار امامت و ولایت، نقش بسیج به عنوان پشتوانه نیروهای نظامی، تقدس وخلوص بسیج، بسیج در راه سازندگی، تهاجم فرهنگی در برابر تفکر بسیجی، بسیج وتولید علم، تجلی تفکر بسیجی ونقش آن در فرماندهی جنگی و غیره" به رشته تحریر درآمده است.
"سرباز سال‌های ابری (خاطرات عبدالحسین بنادری)"، نویسنده؛  قاسم یاحسینی/ ناشر؛  فاتحان / ارائه دهنده؛  معصومه رجبی (عضو کتابخانه)
تدوین کتاب «سرباز سال های ابری» در قالب 13 فصل با عناوین «سال های خوش کودکی و نوجوانی»، «سال های تجربه»، «توفان انقلاب»، «در خدمت انقلاب»، «در جزیره مجنون»، «جنگ و دگر هیچ»، «آبادان در محاصره دشمن»، «چنگ در چنگ دشمن»، «شکست حصر آبادان»، «فتح الفتوح»، «سال های امتداد جنگ»، «لشکر انصار الحسین(ع)» و «پذیرش قطعنامه» صورت گرفته است. این اثر به صورت پرسش و پاسخ تدوین و از مصاحبه تا چاپ این کتاب حدود دو سال و نیم زمان صرف شده است.عبدالحسین بنادری در عملیات های طریق القدس، ثامن الائمه، فتح المبین، بیت المقدس، رمضان، بدر، خیبر و والفجر8 شرکت داشته است

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 348