بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
سی

سی

سی
زهرا بدن آرا، معاون توسعه کتابخانه ها و همکاری ها

سیز
مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی
با هدف آسیب شناسی برنامه های هفته کتاب؛ جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با هدف بررسی آسیب های برنامه های هفته کتاب سال جاری، جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، پریسا کرمی در این جلسه که با حضور روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها، معاونین، روسا و مسئولین ستادی برگزار شد با تشکر از همه کتابداران، مسئولین کتابخانه ها، رابطین فرهنگی، روسای ادارات و مسئولین ستادی، نتایج بدست آمده در مدت برگزاری برنامه های هفته کتاب را مرهون تلاشهای کلیه دست اندرکاران در خانواده بزرگ مجموعه کتابخانه های عمومی استان عنوان کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برنامه های هفته کتاب را از لحاظ کیفیت بسیار پرمحتوا ارزیابی کرد و هم افزایی دیگر دستگاه های همراه در این مدت را قابل ستایش دانست.
کرمی همچنین هفته کتاب را فرصتی برای معرفی دستاوردهای کتابخانه ها به عموم مردم عنوان کرد و گفت: ما کتابداران باید در طول مدت سال، زمینه های کتابخوانی را برای حضور همه اقشار مردم در کتابخانه ها فراهم کنیم و این موضوع نباید به هفته کتاب معطوف شود. وی اضافه کرد: کلیه این اقدامات در طول سال و در مناسبت های مختلف باید دارای بازخورد مثبتی در پشت پیشخوان کتابخانه ها باشد و امیدواریم نتایج ارزشمند تلاشهای دست اندرکاران مجموعه در پویایی کتابخانه ها مشاهده شود.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه به درپیش بودن برنامه های فرهنگی مهمی چون جشنواره قصه گویی کتابداران به میزبانی گیلان در دی ماه سال جاری، جشنواره انتخاب کتاب برتر هدهد سفید، مسابقه خاطره نویسی کتابداران اشاره کرد و گفت: کلیه این برنامه های فرهنگی به منظور نشان دادن ظرفیت بزرگ کتابخانه ها و جایگاه مهم این نهاد در جامعه برگزار می شود.
زهرا بدن ارا، معاون توسعه کتابخانه ها و همکاری ها نیز در این جلسه به رشد شاخص عضویت کتابخانه ها در سال جاری اشاره کرد و گفت: امروز66 هزارو 193نفر عضو کتابخانه های عمومی استان گیلان هستند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.
بدن آرا اقدامات خلاقانه کتابداران در کتابخانه های عمومی، اجرای برنامه های فرهنگی با کیفیت قابل قبول و نیز توجه به سلایق مخاطبین در اجرای برنامه ها را سه عنصر اصلی در موفقیت و اثربخشی اقدامات فرهنگی کتابداران برشمرد.
مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این نشست با تشریح اقدامات این حوزه در هفته کتاب، گزارشی از فعالیت های در دست اقدام شامل تکمیل پروژه ها، اعتبارات عمرانی، منابع مالی و درآمدی ارائه کرد.
گفتنی است در این نشست روسای ادارت و مسئولین ستادی نیز ضمن ارائه گزارش اقدامات خود در هفته کتاب، به بیان دیدگاه ها و نقطه نظراتشان در زمینه های مختلف پرداختند.
 

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 637