بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
sdf

sdf

sdf

sdf

vb

dfg

dfg

dfg

dfg

cvb

se

ef

sef

se

fgv

t
با همراهی اعضای پایگاه بسیج کتابداران استان گیلان؛ سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همسر سردار شهید املاکی دیدار کرد کرمی با همراهی اعضای بسیج کتابداران استان گیلان ضمن حضور در منزل سردار شهید حسین املاکی با همسر این شهید دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در این دیدار که روز پنجشنبه(5مهر) و با حضور پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ جلال فردی مقدم، فرمانده پایگاه بسیج کتابداران استان گیلان(سردار شهید حسین املاکی)؛ روسای ادارات کتابخانه های عمومی لنگرود و آستانه اشرفیه و اعضای پایگاه بسیج کتابداران گیلان صورت پذیرفت، ضمن ادای احترام به مقام شامخ این شهید سرافراز، در خصوص خاطرات زندگی این شهید گفتگو شد.
همسر شهید املاکی: از مظلومیت و صبوری حسین بیشتر از هر خصلت دیگرش خوشم می آمد
همسر سردار شهید حسین املاکی در این دیدار با اشاره به ویژگی های اخلافی شهید املاکی، عدم توجه به مادیات، داشتن روحیه گذشت و ایثار و توجه به حجاب و صبر و بردباری را از مهمترین ویژگی های اخلاقی وی یاد کرد و گفت: شهید املاکی همواره در خصوص حجاب و صبر در کارها  به من سفارش می کرد.
وی اضافه کرد: شهید حسین املاکی هیچ وقت از سختی جنگ و یا پشیمانی از رفتن به جبهه سخنی نمی گفت، حتی دیگران را هم تشویق می کرد که به جبهه بروند و بر علیه دشمن بعثی مقابله کنند.
همسر سردار شهید حسین املاکی در خصوص این شهید گفت: حسین بسیار زیاد اهل رعایت بیت المال بود و حاضر نبود به هیچ وجه هدیه ای از جانب سپاه به او بخشیده شود. وی با بیان خاطره ای از این ویژگی شهید اضافه کرد: یک روز بچه ام مریض بود گفت صبر کن من بروم سر خیابان ماشین بگیرم. گفتم: خب همین ماشین سپاه هست، بیا با همین برویم. نگاه چپ به من کرد و من فهمیدم که نبایستی این حرف را می زدم و فهمیدم که بدش آمده.
همسر شهید افزود: اگر از سپاه فرش یا تلویزیون می دادند هیچ چیز را نمی آورد خانه. فرماندهان و مسئولین سپاه دیگر اخلاقش را می دانستند و وسایلش را می دادند خانه و بعد از حقوقش بر می داشتند دو تا فرش داده بودند در دفعات مختلف بعد از حقوقش کم کردند.
همسر این سردار شهید گفت: از مظلومیت و صبوری حسین بیشتر از هر خصلت دیگرش خوشم می آمد. صبر و تحمل داشت. هم مدیریت خوبی داشت وهم قاطع بود.

فردی مقدم: شهدا مخصوصا سردار شهید املاکی بر گردن همه مردم این سرزمین حق بزرگی دارند
فرمانده پایگاه بسیج کتابداران استان گیلان نیز در این دیدار با قدردانی از خانواده سردار شهید حسین املاکی در اجازه نامگذاری این پایگاه به نام این شهید قهرمان گفت: شهدا مخصوصا سردار شهید املاکی بر گردن همه مردم این سرزمین حق بزرگی دارند و ما باید با ارج نهادن به مقام والای این شهیدان و حرکت بر محور آرمانهای والای ایشان، دین خود را به هر صورت ممکن به ایشان ادا کنیم.
جلال فردی مقدم، با اشاره به فرمایشات معظم له در خصوص شهید املاکی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در خصوص رشادتهای این شهید فرمودند: قهرمان یعنی این! «شهید املاکی ، جانشین لشکر گیلان که توی میدان جنگ شیمیایی زدند و خودش هم آنجا در معرض شیمیایی بود. بسیجی بغل دستش ماسک نداشت، شهید املاکی ماسک خودش را برداشت بست به صورت بسیجی همراهش! قهرمان یعنی این! البته هر دو شهید شدند. هم املاکی شهید شد و هم آن بسیجی شهید شد اما این قهرمانی ماند اینها که از بین نمی‌روند. زنده‌اند، هم پیش خدا زنده‌اند، هم دردل ما زنده‌اند و هم در فضای زندگی و ذهنیت ما زنده‌اند».
گفتنی است سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان پس از این دیدار و با همراهی اعضای پایگاه بسیج کتابداران گیلان ضمن حضور در محل یادمان این سردار شهید و قرائت فاتحه با آرمانهای والای این شهید تجدید پیمان کردند.
این دلاور شجاع اسلام در 9 فروردین سال 67 در عملیات والفجر 10 در منطقه عمومی سید صادق، شانه‌دری بر روی ارتفاعات (بانی بنوک) به همراه یاران و همرزمان شجاع اسلام در اثر بمباران شیمیایی دشمنان بعثی به آرزوی دیرینه‌ای که کسب مقام شهادت در راه حضرت دوست بود، نائل آمد و روح بلند و ملکوتی‌اش همنشین عرشیان شد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 770