بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
QWD

QWD

QWD

WEF

FR

QWD

QWD

QWD
در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس و با حضور مسئولین و دوستداران کتاب؛ نشست کتاب خوان دفاع مقدس در آستارا برگزار شد امام جمعه آستارا با تقدیر از حرکت ارزشمند اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در برگزاری سلسله نشست های کتاب خوان در معرفی کتاب در مناسبت های مختلف، آغاز این اقدام را نقطه عطفی در فعالیت های فرهنگی در این شهرستان عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در این نشست ویژه که عصر روز گذشته(سه شنبه 3مهر)، همزمان با چهارمین روز از هفته دفاع مقدس و با حضور حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا، امام جمعه آستارا؛ عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا؛ سامان ساسانیان، معاون سیاسی اجتماعی امنیتی فرماندار این شهرستان؛ رئیس دایره عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی؛ رئیس فرهنگی و اجتماعی سپاه ناحیه آستارا؛ جانشین فرماندهی انتظامی این شهرستان؛ جمعی از روسای ادارات و نیروهای انتظامی، بسیج، سپاهی، هنگ مرزی شهرستان و نیز اصحاب رسانه برگزار شد 5عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس معرفی و با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشته شد.
تقدیر امام جمعه آستارا از اقدام ارزشمند مجموعه کتابخانه های عمومی این شهرستان
در ابتدای این نشست امام جمعه آستارا ضمن اشاره به فضیلت هفته دفاع مقدس و یادآوری رشادت های رزمندگان و جانبازان بر لزوم مطالعه سرگذشت و خاطرات رزمندگان و اجرای وصیت نامه های شهیدان تاکید و آن را وظیفه ای بر دوش یکایک افراد جامعه عنوان کرد.
حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا با تقدیر از حرکت ارزشمند اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در برگزاری سلسله نشست های کتاب خوان در معرفی کتاب در مناسبت های مختلف، آغاز این اقدام را نقطه عطفی در فعالیت های فرهنگی در استارا دانست و بر ضرورت حضور همه مسئولین و اقشار مختلف مردم در این نشست ها تاکید کرد.
وی برگزاری نشست های تخصصی کتاب خوان برای اقشار مختلف مردم را فرصتی جهت آشنایی با کتاب و آشتی با کتابخانه ها دانست.
معاون فرماندار آستارا: مرور خاطرات جنگ تحمیلی در قالب نشست های کتاب خوان اثر بخشی بسیاری خواهد داشت
معاون محترم سیاسی اجتماعی امنیتی فرمانداری شهرستان آستارا نیز در ادامه با بیان خاطرات خود از سال های جنگ، انتقال وقایع جنگ تحمیلی هشت ساله به نسل جوان و نوجوان را از مهمترین نیازهای امروز جامعه عنوان کرد.
سامان ساسانیان با بیان اینکه نسل جوان ما با شناخت اسطوره های قهرمان جنگ تحمیلی دیگر به سراغ الگوهای خارجی نخواهد رفت خاطرنشان کرد: معرفی کتابهای موجود در حوزه دفاع مقدس که امروز به همت مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در قالب نشست کتاب خوان درحال برگزاری است نیز می توان اثر بخشی بسیار زیادی داشته باشد.
معرفی5 عنوان کتاب در نشست کتاب خوان دفاع مقدس
بعد از این سخنان پنج کتاب نقاط ضعیف و قوت ارتش عراق در جنگ تحمیلی با ایران( نوشته مرتضی بشیری)، دستاوردهای فرهنگی دفاع مقدس  و آفت های تهدید کننده آن (نوشته محمد مهدی بهداروند)، پایی که جا ماند(نوشته سید ناصر حسینی پور)، خاک های نرم کوشک (نوشته سعید عاکف)، سلام بر ابراهیم (گردآوری شده توسط گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی) توسط سرهنگ امین پیشه گر، سرهنگ بهرام پور، ابراهیم پور، ستوان یکم پاسدار میثم قاسم نژاد و جمشید مهدوی معرفی شد.
عباس زاده: برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه هفته دفاع مقدس به همت کتابداران آستارا
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان استارا نیر در پایان این نشست با اشاره به فعالیت های مختلف کتابداران در هفته گرامیداشت دفاع مقدس از افتتاح نمایشگاه بزرگ کتاب دفاع مقدس در آغازین روز این هفته در محوطه کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) و انجام برنامه های جنبی در کنار نمایشگاه از مهمترین این برنامه ها یاد کرد.
آرزو عباس زاده اجرای ویژه برنامه قصه گویی، جمع خوانی و اجرای سرود حماسی توسط دانش آموزان، سخنرانی با موضوع رشادتهای رزمندگان در جنگ تحمیلی و نواختن زنگ ایثار و مقاومت در مدارس شهرستان آستارا و دیدار با خانواده های معظم شهدا را از دیگر برنامه های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در این ایام برشمرد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 443