بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
af

af

ef

wef

w4

4t
با هدف تعامل هرچه بیشتر در حوزه کتاب دفاع مقدس؛ سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس دیدار کرد سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با عباس بایرامی، مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس از آمادگی مجموعه کتابخانه های عمومی استان برای برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی در حوزه دفاع مقدس خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این دیدار که صبح امروز سه شنبه(3مهر) و با حضور مسئولین دو دستگاه صورت پذیرفت با اشاره به ویژگی عمومیت داشتن منابع کتابخانه های عمومی، سرمایه اعتماد مردم به این مجموعه را ارزشمند توصیف کرد و گفت: ما آکاه هستیم که مجموعه کتابخانه ها عهده دار رسالت بسیار سنگینی است و باید به دنبال تعامل با همه دستگاه ها برای گسترش فرهنگ مطالعه باشد.
کرمی در ادامه به اقدامات انجام شده در این حوزه پرداخت و با اذعان به اقدامات فراوان فرهنگی در جهت رونق امر کتابخوانی یکی از مهمترین این اقدامات را امضاء تفاهم نامه های همکاری با دستگاه های فرهنگی نظیر حوزه هنری و صدا و سیما عنوان کرد.
وی با اظهار امیدواری نسبت به تعامل دو مجموعه کتابخانه ها و اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس از آمادگی مجموعه کتابخانه ها برای برگزاری برنامه های مشترک با رویکرد دفاع مقدس خبرداد.
سرهنگ بایرامی: کتاب با اقدامات ارزشمند نهاد کتابخانه ها از غربت رهایی یافته است
سرهنگ عباس بایرامی، مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس نیز در این دیدار فرصت های نهفته در کتابخانه های عمومی را در پر کردن خلائهای موجود در حوزه فرهنگی خصوصا کتاب و کتابخوانی را ارزشمند دانست و با بیان اینکه کتاب با اقدامات ارزشمند نهاد کتابخانه ها از غربت رهایی یافته از دست اندکاران مجموعه کتابخانه های عمومی قدردانی کرد.
سرهنگ بایرامی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یادآوری رشادتهای دلیرمردان سرزمین در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: عرصه دفاع مقدس متعلق به هیچ گروه و دسته ای نیست و هرگز نباید مصادره شود، بلکه این حوزه متعلق به عموم مردم است زیراکه مردم در دفاع از ایمن سرزمین نقش داشتند.
نباید به حوزه دفاع مقدس تنها از زاویه نظامی آن نگریسته شود
وی حفظ میراث ماندگار و ارزشمند دفاع مقدس را یکی از مهمترین مباحث فرهگی در کشور دانست و آن را وظیفه ای مهم بر دوش دستگاه های فرهنگی عنوان کرد و افزود: در این زمینه نهاد کتابخانه های عمومی با ایجاد بخش های ویژه دفاع مقدس و نیز برگزاری برنامه های ویژه فرهنگی نقش خود را بخوبی به انجام می رساند.
مدیرکل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس همچنین با بیان اینکه نباید این عرصه را تنها از زاویه نظامی آن بنگریم از رهنمودهای امام راحل در دوران جنگ تحمیلی و توصیه های فرهنگی ایشان به فرماندهان نظامی کشور یاد کرد.
سرهنگ عباس بایرامی در پایان مهمترین وظیفه مجموعه خود را حفظ و نشر آثار مختلف در حوزه دفاع مقدس و انتقال آن از طریق تهیه فیلم، مستند، انیمیشن و آثار مکتوب عنوان کرد و از آمادگی خود برای امضای تفاهم نامه همکاری با اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان خبرداد.
گفتنی است در پایان این دیدار یادمان شهید مدافع حرم سید اسماعیل سیرت نیا از سوی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به مدیر کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان گیلان اهدا شد. تصویر این یادمان مربوط تصویر شهید مدافع حرم، سید اسماعیل سیرت نیا در کنار سرهنگ عباس بایرامی است که در اردوی راهیان نور در اسفند ماه سال1394 و قبل از شهادت این شهید به ثبت رسید.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان روز گذشته نیز با حضور در آسایشگاه جانبازان دفاع مقدس به این جانباران ادای احترام کرد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 491