بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
با تجلیل از 21برگزیده از شهرستان های رودسر و لنگرود؛ نخستین مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان گیلان در شهر رحیم آباد برگزار شد مراسم اختتامیه و تجلیل از 21برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان های رودسر و لنگرود با حضور مسئولین، کتابداران، برگزیدگان جشنواره و دوستداران خاندان عصمت و طهارت در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی جاوید محمدیان رحیم آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی شهرستان های رودسر و لنگرود پیش از ظهر امروز چهارشنبه(23مرداد) و با حضور برگزیدگان جشنواره نهم کتابخوانی رضوی، زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ محمد حسین موقری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر؛ فاطمه اسماعیل پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود؛ محمد محمدی، شهردار رحیم آباد، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی، بخشداران و روسای ادارات شهرستان رودسر، جمعی از چهره های فرهنگی این شهرستان، کتابداران و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد برگزار شد.

بدن آرا: 67درصد از شرکت کنندگان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گیلان، از قشر جوان هستند

معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این مراسم ضمن قدردانی از کلیه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره مهم کتابخوانی در استان گیلان و همچنین مشارکت کنندگان در این جشنواره، رشد31درصدی مشارکت در دوره نهم جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به دوره پیشین آن را نشان دهنده عمق معرفت و علاقه مردم گیلان به ائمه معصومین علیهم السلام عنوان کرد.

زهرا بدن آرا با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی یکی از شاخصه های مهم توسعه یافتگی جوامع بشمار می رود گفت: اگر خواستار توسعه بیش از پیش میهمن عزیز اسلامیمان هستیم باید با کمک و هم افزایی مسئولین، مردم و فعالین این عرصه  در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی گام برداریم و با تمام تنگناهای موجود در این مسیر مقابله کنیم.

بدن آرا به برنامه های مختلف نهاد کتابخانه های عمومی در حوزه کتاب و کتابخوانی نیز اشاره کرد و برگزاری چهار دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی را که با استقبال باشکوه مردم کشور نیز مواجه شد، از افتخارات این نهاد فرهنگی برشمرد.

وی به اهداف برگزاری این جشنواره کتابخوانی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه هدف اصلی و مهم این رویداد مهم فرهنگی تشویق عموم مردم به مطالعه و نیز آشنایی بیشتر با سیره و سبک زندگی ائمه معصومین خصوصا حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است، خاطرنشان کرد: رشد59درصدی شرکت کنندگان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور نشان دهنده موفقیت برنامه های این نهاد در حوزه ترویج فرهنگ رضوی بوده است.

معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین با بیان اینکه 185 برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان های استان تجلیل خواهند شد، مشارکت40هزار گیلانی در جشنواره و رشد31درصدی مشارکت کنندگان را خاطرنشان کرد و گفت: از تعداد کل شرکت کنندگان گیلانی در جشنواره نهم، سهم شهرستان رودسر 3هزارو 819 نفر و لنگرود1500نفر بود که رشدی127 درصدی نسبت به آمار سال گذشته را نشان میدهد.

زهرا بدن آرا یکی از ویژگی های مهم دوره نهم جشنواره کتابخوانی رضوی را مشارکت67درصدی جوانان و استقبال آنها از بخش های مختلف این رویداد مهم فرهنگی عنوان کرد و گفت: با توجه به برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در محورهای مکتوب و الکترونیکی در سراسر کشور، استقبال مردم گیلان از بخش الکترونیکی جشنواره چشمگیر و قابل تقدیر است.

وی در پایان با قدردانی از کلیه دستگاه ها و نهادهایی که در برگزاری این جشنواره یاریگر مجموعه کتابخانه های عمومی استان بودند، سپاه قدس گیلان، صدا و سیمای مرکز گیلان، اداره کل اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، کلیه شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی، اعضای انجمن و کتابداران کتابخانه های عمومی در سراسر استان را جزو برگزیدگان آستان مقدس حضرت علی بن موسی الرضا (ع)عنوان کرد.

موقری: برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره رضوی، افتخار بزرگ کتابداران رودسر و لنگرود است

محمد حسن موقری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر نیز در ادامه این مراسم با تشکر از کلیه کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر و لنگرود، برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را افتخاری ارزشمند برای کارکنان مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان های رودسر و لنگرود به عنوان خادمین آستان مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) عنوان کرد.

شهردار رحیم آباد: کتاب دروازه معرفت و دانش است که به سوی دوستدارانش گشوده می شود

شهردار رحیم آباد نیز در سخنانی با ابراز خرسندی از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره رضوی به میزبانی شهر رحیم آباد شهرستان رودسر گفت: هر اقدام مثبت و سازنده ای در حوزه ترویج فرهنگ خواندن و مطالعه شایسته تقدیر است و قطع به یقین سرمایه گزاری بسیار پرسودی برای آینده این مرزو بوم محسوب می شود.

محمد محمدی مطالعه و کتابخوانی را تشریک مساعی با نویسندگان آثار مکتوب دانست که دانش، اندوخته های ذهنی و تجربات خود را در معرض مطالعه دیگران قرار داده اند. وی همچنین افزود: کتاب دروازه معرفت و دانش است که به سوی دوستدارانش گشوده می شود.

اجرای برنامه های متنوع در مراسم

سرایش قطعه شعری در وصف مولای متقیان حضرت علی (ع) توسط مسلم رمضانی، مسئول کانون ادبی کتابخانه عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد، اجرای شاهنامه خوانی توسط اعضای فعال کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی رودسر و نمایش نامه خوانی توسط کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر پایانبخش نخستین مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان گیلان بود.

تجلیل از11برگزیده جشنواره در شهرستان رودسر

گفتنی است در این مراسم از پگاه باقر صفت، زهرا امانی، رحمت کریم نژاد، محسن مهرآور، پوریا محمدزاده، زهرا ایمانی، فاطمه رفعتی در بخش چهارگزینه ای بزرگسالان، زهرا خمامی گل افزان، رضا امیر پور، پرنیان رحمت پور در بخش چهارگزینه ای نوجوانان و فاطیما نوری در بخش پویش کتاب خوان مجازی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از شهرستان رودسر تجلیل و لوح یادبود این جشنواره به ایشان اهدا شد.

اهدای لوح یادبود جشنواره نهم به 10برگزیده از شهرستان لنگرود

همچنین در مراسم اختتامیه این جشنواره، نسترن باقری، ابوالفضل مریخی، علیرضا شفیعی نژاد، مریم عابدین پور و مهران پور خباز لنگرودی در بخش چهارگزینه ای بزرگسالان، شیما بابایی، زهرا حاتمی نیا، معصومعه قاسم پور و فاطمه قاسمیان در بخش چهارگزینه ای نوجوانان و سعیده علی محمدی در بخش چهارگزینه ای خانوادگی از شهرستان لنگرود تقدیر و لوح یادبود جشنواره نهم رضوی را از آن خود کردند.

تقدیر از 19 عضو فعال کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر در حاشیه مراسم

در حاشیه این مراسم از مینا فدوی، ستایش مرادی، زهرا قنبرخواه، سیده فاطمه علوی دیلمی، مهرشاد رمضانی، لقمان رمضانی، آیدا الهی، فاطمه قلی نیا، سیده فاطمه سید آقایی،آرام یگانه، هومن محمدیان، فیروز عبدالله زاده، مانی شعبانزاده، ساناز مشهدی، نرجس پورحیدری، سیده لیلا دوبنده، فرانک آذین فر، ملیکا عباسی و زهرا بابایی به عنوان اعضای فعال کتابخانه های عمومی معصومی اشکوری رحیم آباد، ابوجعفر هوسمی رودسر، شهید جاوید محمدیان رحیم اباد، حاج آقا شفیعی چابکسر و شهید نورای کلاچای نیز تقدیر شد.

 [PageVisit]