بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود

همزمان با ولادت امام رضا (ع) و با حضور جمعی از دوستداران کتاب؛ کتاب « فصل فیروزه» در کتابخانه عمومی زنده یاد فیض لاهیجان نقد و بررسی شد با استقبال جمعی از دوستداران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و با حضور منتقدین آثار ادبی، نشست نقد و برررسی کتاب «فضل فیروزه» در کتابخانه عمومی زنده یاد فیض لاهیجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در این نشست ویژه که روز شنبه(22تیر) و به همت مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی فیض لاهیجان و با حضور جمعی از منتقدین آثار ادبی چون آزیتا رضایی و احمد پرمهر، از اعضای کانون ادبی فیاض لاهیجی برگزار شد، کتاب «فصل فیروزه» نوشته محبوب زارع و از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نقد و بررسی شد.
احمد پرمهر، نماینده مسئول کانون ادبی فیاض لاهیجی در ابتدای این نشست با اشاره به ویژگی های طراحی و مشخصه های ظاهری کتاب گفت: عنوان اثر و طرح روی جلد آمیزه ای است از باورهای دینی اسلامی، ایرانی چرا که فیروزه سنگی است که در میان ایرانیان مسلمان دارای ارزش خاصی است و به نوعی هم جنبه دینی و اسلامی را القا می کند و هم به نوعی یاد آور هنر و فرهنگ ایرانی است.
آزیتا رضایی از اعضای فعال کانون ادبی و کتابخانه عمومی زنده یاد فیض نیز در ادامه با توصیف ویژگی های این اثر، در نقد و بررسی کتاب عنوان کرد: «فصل فیروزه» رمانی مذهبی از نویسنده معاصر، محبوبه زارع است که به تازگی از سوی انتشارات کتابستان معرفت به چاپ دوم رسیده است.
وی اضافه کرد: خاندان و فرزندان ائمه معصوم (علیهم السلام) نقشی بزرگ در تاریخ تشیع دارند، خصوصاً آن‌ها که در نورانیت و پاکی به درجات والای عصمت رسیدند. همچنین حضور آن‌ها در سپهر فرهنگی و تاریخی ایرانیان مسلمان غیرقابل‌انکار است و هم از جنبه‌های فکری و اعتقادی بر فرهنگ و تاریخ و اجتماع ما ایرانیان از جنبه‌های سیاسی و اجتماعی تاثیرات عمیقی برجای گذاشتند.
گفتنی است «فصل فیروزه»، داستانی عاشقانه با محوریت حضرت معصومه (س) است که در آن، سیندخت، دختری زرتشتی اهل یزد و دارای پدر تاجر است که با او و کاروان تجاری‌اش به نقاط مختلف خلافت عباسی در سیروسفر هستند. ثمره این سیروسفر، آشنایی او با کیارش، پسری زرتشتی و اهل نیشابور و فیروزه‌تراشی است ماهر که درگیر عشقی آتشین می شود.


 
 [PageVisit]