بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورودبا تجلیل از 20تن از چهره های فرهنگی؛ مراسم نکوداشت روز قلم در باغ ملی شهر آستارا برگزار شد همزمان با گرامیداشت روز قلم و به کوشش کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا، مراسم تجلیل از نویسندگان و اهالی علم و ادب این شهرستان با حضور فرماندار و جمعی از چهره های فرهنگی در باغ ملی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در این مراسم که همزمان گرامیداشت روز قلم، و با حضور حسن رستم زاد، فرماندار شهرستان آستارا؛ آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی اسن شهرستان؛ جواد معیتی، شهردار آستارا، احسان شفیقی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی آستارا و رئیس دانشگاه شهریار، شهردار لوندویل، اعضای شورای اسلامی این شهر، کتابداران، چهره های فرهنگی، اصحاب رسانه و اعضا و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در محوطه باغ ملی آستارا برگزار شد.
فرماندار آستارا: انسان با مطالعه کتاب می تواند اگاهی های فردی و اجتماعی لازم برای زندگی سعادتمند را بدست  آورد
فرماندار آستارا در این مراسم ویژه که به منظور پاسداشت مقام اهالی شعر و ادب و چهره های فرهنگی شهرستان آستارا برگزار شد با اشاره به سوگند خداوند در قرآن به قلم و آنچه می نگارد، گفت: نوشتن و خواندن در فرهنگ ایرانی و اسلامی ما جایگاه ویژه ای دارد و اهمیت این خواندن و نوشتن به اندازه ای است پیامبر عظیم الشان اسلام اسرای کفار را تشویق به آموزش نوشتن و خواندن مسلمین و در ازای آن آزادی از اسارت دعوت می کردند.
حسن رستم زاد در ادامه به پیشرفت های امروز بشر و ورود رسانه های جدید و شبکه های اجتماعی به زندگی اجتماعی پرداخت و  به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت مطالعه کتاب و تورق آن  اشاره و خاطرنشان کرد: همانگونه که معظم له در بیانات خود تاکید دارند، "هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد" و انسان با مطالعه کتاب می تواند آگاهی های فردی و اجتماعی لازم برای زندگی سعادتمند را بدست  آورد.
عباس زاده: کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص) آستارا قریب به 100 سال قدمت دارد
در ادامه این مراسم رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا نیز در سخنانی به قدمت 100ساله کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) این شهرستان اشاره کرد و گفت: شهر آستارا در تاریخ دیرینه خود افتخارات بسیاری دارد و یکی از این افتخارات بزرگ داشتن نخستین کتابخانه عمومی در کشور است که به همت و کوشش اهالی فرهیخته این منطقه ایجاد شد.
آرزو عباس زاده، جمع حاضر در مراسم را مجموعه ای از بزرگان شهرستان نامید که می توانند به اعتلای کتاب و کتابخوانی در شهرستان آستارا کمک می کنند.
شفیقی: از کتاب های تالیفی خود به کتابخانه ها اهدا کنید
احسان شفیقی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی آستارا و رئیس دانشگاه شهریار این شهرستان نیز در ادامه ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی، از نویسندگان حاضر در این مراسم درخواست کرد برای غنی سازی منابع کتابخانه ای، 4 نسخه از تالفات خود را  به کتابخانه های شهرستان آستارا اهدا کنند.
اجرای سرود حماسی "ای ایران" توسط دانش آموزان مدرسه اسپیناس، اجرای دکلمه زیبا درباره اهمیت کتاب توسط "نورا پورحنیفه" از اعضای فعال کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) و معرفی چهار عنوان کتاب از مجموعه کتاب های داستان های کهن فارسی توسط دانش آموزان مدرسه اسپیناس از برنامه های مهم مراسم گرامیداشت روز قلم بود.
همچنین در پایان این مراسم از 20تن از نویسندگان و چهره های فرهنگی و علمی شهرستان آستارا تجلیل و لوح یادبود روز قلم به ایشان اهدا شد.

 
 [PageVisit]