بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در املش عنوان کرد: آمادگی‌ کتابخانه‌ های عمومی برای اجرای طرح پیک دانش و کوله کتاب در املش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان املش با بیان اینکه اجرای طرح کوله کتاب با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در روستاها اجرا می شود از آمادگی اجرای این طرح در مناطق روستایی شهرستان املش خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان املش افزود: نهاد کتابخانه های عمومی در ۱۷ اسفندماه ۱۳۸۳ به تصویب رسید و شروع به کار کرد.
کتابداران بهترین مشاور در زمینه انتخاب و معرفی کتاب خوب، هستند
وی با بیان اینکه برنامه ریزی کتابخانه های عمومی براساس سنجش ومطالعه مخاطبین بوده است افزود: کتابداران بهترین مشاور در زمینه انتخاب و معرفی کتاب خوب، هستند به همین خاطر نهاد کتابخانه های عمومی برنامه ریزی های متنوع و خاصی را هم برای انواع ذائقه مخاطبین و جلب مشارکت حضور حداکثری مخاطبین انجام داده است. کرمی خاطر نشان کرد: زمانی می توانیم از علم و آگاهی و دانش صحبت کنیم که فواید مباحث و بهره های آن را بشناسیم.
وی اظهار داشت:کتابخانه های عمومی براساس چشم انداز ۱۴۰۴و اولویت هایی که سالانه معرفی می کند یکی از شاخصه های ما ارتقاء سطح دانش مخاطبین است که با برگزاری دوره های مختلف آموزشی و به صورت کاملا رایگان برای مخاطبین برگزار می شود.
دوستداران کتاب با عضویت در یک کتابخانه از خدمات تمامی کتابخانه های ایران بهره مند می شوند
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان درادامه نکته حائز اهمیت کتابخانه های عمومی را با توجه به گرانی کتاب و مشکلات مخاطبین برای تامین کتاب، عضویت سراسری در کتابخانه های عمومی عنوان کرد و افزود: تمامی زمینه ها برای دسترسی مخاطبین به کتاب چه از لحاظ دیداری و شنیداری و از طریق سایتwww.samanpl.ir و جستجو در این پایگاه از طریق نهاد کتابخانه های عمومی کشور محیا و در معرض دید عموم مردم قرار داده شده و امروز دوستداران کتاب با عضویت در یک کتابخانه عمومی از خدمات تمامی کتابخانه های عمومی ایران بهره مند می شوند.
وی همچنین به همکاری شهرداری ها در خصوص اهمیت کتابخوانی اشاره کرد و افزود: نگاه نهاد کتابخانه های عمومی به شهرداری ها به عنوان حامی بزرگ این مجموعه است و ما نیازمند تعامل بیشتری از سوی این سازمان هستیم.
مدیر کل کتابخانه های گیلان با بیان اینکه اجرای طرح کوله کتاب با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در روستاها اجرا می شود از آمادگی اجرای این طرح در مناطق روستایی شهرستان املش خبرداد.
 وی همچنین از اجرای طرح استانی و رایگان "پیک دانش" با همکاری سازمان بهزیستی و ویژه افراد تحت پوشش این سازمان خبرداد و کفت: در این طرح استانی و خلاقانه منابع کتابخانه بصورت رایگان و بدون نیاز حضور عضو در کتابخانه از طریق پیک دانش به درب منازل ایشان ارسال و پس از مطالعه کتاب به کتابخانه برگردانده می شود.
فرماندار املش: همه دستگاهها ونهادها در امر فرهنگ کتاب و کتابخوانی سهیم باشند
یونس محمودی  نیز در این نشست با بیان اینکه هر رویکردی که فاقد پیوست فرهنگی باشد کار نیست افزود: اعداد و احصاء علما و مدیران در حوزه های فناوری علمی، تکنولوژی، علوم پایه و پزشکی سهم ایرانیان و املش ها درمنظر جهان، بین المللی و ملی کاملا قابل توجه است که بعضی از پایه گذاران علم نوین املشی ها هستند.
فرماندار املش درادامه با تاکید بر برگزاری جشنواره های متنوع فرهنگی در شهرستان املش گفت: جشنواره کتاب و کتابخوانی از جمله این جشنواره های فرهنگی است که باید با برنامه ریزی کتابخانه های عمومی و حمایت شهرداران، خیران و اطباء املش اجرا شود.
زینب کریمی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش نیز در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان، برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را مهمترین برنامه مجموعه کتابخانه های عمومی در حال حاضر عنوان و از همکاری کلیه دستگاه ها، نهادها و افراد فعال در این حوزه قدردانی کرد.
گفتنی است جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان املش با تصویب کلیه پیشنهادات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در حوزه ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه، بهبود زیرساخت ها و حمایت های مادی و معنوی شهرداری از مجموعه پایان یافت.

 
 [PageVisit]