بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


با برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس در گیلان؛ کتابداران استان گیلان دوشادوش سایر اقشار مختلف مردم با حضور پرشور و اجرای برنامه های فرهنگی این روز را گرامی داشتند خیابان های شهرهای مختلف استان گیلان امروز جمعه(10خرداد) صحنه حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین اشغالی بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در شهرهای مختلف استان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن مشارکت در این رویداد مهم، به تبلیغ و ترویج کتاب و کتابخوانی، فرهنگ و سیره رضوی رضوی پرداختند. در یکی از مهمترین این برنامه ها که با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، در میدان فرهنگ شهر رشت و در مسیر راهپیمایان روز قدس صورت پذیرفت، ضمن استقرار ایستگاه کتابخانه عمومی سیار منطقه آزاد انزلی در خیل عظیم راهپیمایان، مشاوره رایگان علاقمندان به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی منابع دوازده گانه این جشنواره انجام شد.
همچنین در این ایستگاه فرهنگی با نصب نرم افزار همراه جشنواره در تلفن های همراه علاقمندان به شرکت در بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور در این خصوص اطلاع رسانی شد. کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت در این روز با توزیع اقلام فرهنگی نظیر بروشور معرفی کتابخانه های عمومی و خدمات متنوع این کتابخانه ها مردم را فعالیت های متنوع خود آشنا کردند. نمایش کتابهایی با موضوع قدس شریف و آرمان مردم مظلوم فلسطین در ایستگاه کتابخانه سیار از دیگر بخش های این فعالیت فرهنگی بود.
گفتنی است کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در سایر شهرستان های استان گیلان نیز با مشارکت در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر با آرمان های امام خمینی(ه) و انقلاب تجدید پیمان کردند.

 
 [PageVisit]