بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1

1

1

1

1

1

1

1
به منظور ارج نهادن به مقام بانوان؛ کتابخانه امام علی (ع) دیلمان میزبان نشست کتاب خوان مادران شد دهمین نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان با گرامیداشت مقام مادران و با معرفی4عنوان کتاب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در این نشست ویژه که با حضور جمعی از بانوان عضو کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان برگزار شد 4نفر از بانوان کتابخوان عضو این کتابخانه به معرفی کتابهای خوانده شده خود پرداختند که در ادامه به بخش هایی از این کتابها می پردازیم؛
«جایگاه زن در اندیشه امام خمینی (س)»، نویسنده؛ روح الله خمینی ناشر؛ موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی/ ارائه دهنده؛ زهرا امینی دیلمی (عضو کتابخانه)
در این اثر، مجموعه فرمایشها و پیام های گرانقدر آن حضرت با سرفصلهای کلی زنان بزرگ عالم، جایگاه حقوق زن در نظام اسلامی، نقش خانواده و زنان در تربیت انسانها، نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، زنان و دفاع مقدس، و جنایات و نقشه های استعمار و رژیم پهلوی درباره زن ارائه شده اند.
«آلبوم خانواده: پنجاه برداشت نو از آیین خانواده فاطمی»، نویسنده؛ جواد اکبری‌دافساری ناشر؛ موسسه بوستان کتاب/  ارائه دهنده؛ نازبانو ابراهیمی (عضو کتابخانه)
جلوه‏های زیبایی از زندگی، کارها و سیره حضرت فاطمه زهرا (س) و رفتارشناسی آن حضرت است که به صورت پیام‏های بیانی و تصویرهای کوتاه از مدیریت و خانه‏داری و مواعظ فاطمه زهرا شناسایی شده و اسرار شخصیت فاطمه را به زبانی امروزین و به منظور الگوگیری از آن حضرت ارائه شده است. در این تصویرها و قطعات، گوشه‏هایی از زندگی خانوادگی، تربیت فرزند، همسرداری، روابط اجتماعی، خداپرستی و مسئولیت‏پذیری فاطمه زهرا نمایان شده است.
«درس‍ه‍ائ‍ی‌ از زن‍دگ‍ان‍ی‌ زن‍ان‌ ن‍ام‍دار در ق‍رآن‌ و ح‍دی‍ث‌ و ت‍اری‍خ‌»، نویسنده؛ احمد بهشتی ناشر؛ س‍ازم‍ان‌ ت‍ب‍ل‍ی‍غ‍ات‌ اس‍لام‍ی‌/ ارائه دهنده؛ آمنه مقصودی (عضو کتابخانه)
در بخش هایی از این کتاب می خوانیم؛ اگر زنان معاصر این واقعیت را بشناسند كه زنان با ایمان و متعهد، علاوه بر انجام وظایف خانوادگی، همواره زیر سایه‌ی انبیاء و ائمه‌ی معصومین (ع)، منشاء آثار و خدمات مهم اجتماعی، سیاسی، تبلیغی و ارشادی بوده و در حركت جامعه‌های دینی، سهم موثری داشته‌اند، قطعا شخصیت دینی و اصالت مكتبی خویش را بهتر درك می‌كنند و می‌توانند با مطالعه‌ی سرگذشت این زنان، بهترین الگوی زندگی فردی و اجتماعی و خانوادگی را از آنان اقتباس كرده و خود، اسوه و سرمشقی برای تمامی زنان شوند كه تحت تاثیر شعارهای پوچ و دروغین به بیراه افتاده و اسیر از خودبیگانگی شده‌اند.
«حدیث بیداری: نگاهی به زندگینامه آرمانی- علمی و سیاسی امام خمینی (از تولد تا رحلت)»، نویسنده؛ حمید انصاری ناشر؛ موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی/  ارائه دهنده؛ حورا تقوی فرد (عضو کتابخانه)
حدیث بیداری مروری است بر مهم‌ترین وقایع زندگانی حیات بابرکت ایشان. جریان قیام و مبارزات ایشان و رهبری ایشان در دوران انقلاب اسلامی بخش‌هایی از زندگی ایشان است که کتاب حاضر به آن پرداخته است. از تولد تا استقرار در قم، تبعید به ترکیه، تبعید به عراق، مهم‌ترین رویدادهای سیاسی از ۱۵خرداد تا پیروزی انقلاب، سفر امام خمینی(ره) به پاریس، بازگشت به ایران و... از عناوین این کتاب هستند.

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 2456