بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
دکتر یونس رنجکش، فرماندار شهرستان استارا
دکتر یونس رنجکش، فرماندار شهرستان استارا

سید رضا جوادپور، فرماندار شهرستان لنگرود
سید رضا جوادپور، فرماندار شهرستان لنگرود
فرمانداران آستارا و لنگرود در جمع برگزیدگان هفته کتاب استان گیلان؛ از تأکید بر مخاطب شناسی برای ترویج کتاب‌خوانی تا لزوم ترویج کتاب‌خوانی در جامعه همرمان با برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین دوره هفته کتاب در استان گیلان، فرمانداران شهرستان آستارا و لنگرود به نمایندگی از سوی فرمانداران استان گیلان به بیان دغدغه های خود در زمینه کتاب و کتابخوانی پرداختند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، فرماندار شهرستان آستارا در این نشست با بیان اینکه لازمه بالا رفتن آمار کتاب‌خوانی در جامعه مخاطب شناسی است اظهار کرد: استان گیلان از گذشته تاکنون دارای فرهنگ غنی ازلحاظ کتاب‌خوانی بود و امروزه متأسفانه جامعه و جوانان ما علاقه‌ای به کتاب‌خوانی ندارند چون مخاطب شناسی در این حوزه انجام نشده است.
یونس رنجکش کیسمی یکی از دلایل دور شدن جوانان از کتاب‌خوانی ‌را گسترش فضای مجازی دانست و افزود: امروز هر مطلبی در فضای مجازی برای جوانان و جامعه ما فراهم است و به همین دلیل نسبت به کتاب‌خوانی بی‌رغبت هستند.
وی با اشاره اینکه در حوزه مخاطب شناسی برای کتاب‌خوانی هیچ کاری انجام نشده است بیان کرد: ما اگر می‌خواهیم جوانان به‌سوی کتابخانه سوق داده شوند باید اول مخاطب شناسی شده تا ببینند جامعه با چه موضوعاتی به سمت کتاب‌خوانی می‌آیند.
فرماندار شهرستان لنگرود؛ رسانه‌ها و صداوسیما باید کتاب‌خوانی را به مردم بیاموزند
فرماندار شهرستان لنگرود نیز با بیان اینکه کتابخانه مثل دانشگاه برای جامعه است اظهار کرد: در جامعه ما نگاهی عمیق به کتاب‌خوانی و کتابخانه نمی‌شود ولی کتابخانه نقشی به‌مراتب بالاتر از دانشگاه دارد که می‌تواند در جامعه مؤثر باشد.
سید رضا جواد پور با اذعان به وضعیت نامطلوب جامعه در زمینه کتاب‌خوانی افزود: ما در جامعه رهبران دینی و کتاب نویسان خوبی داریم ولی با این ‌حال وضع کتاب‌خوانی در جامعه اصلاً خوب نیست زیرا کاری برای پیشرفت در این حوزه نکرده‌ایم
وی با تأکید بر اینکه باید کتاب‌خوانی در جامعه شناخته شود گفت: کتاب‌خوانی برای جامعه ما بسیار مفید لذا اگر می‌خواهیم فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه رواج پیدا کند باید برای مردم شناخته شود.
فرماندار لنگرود با تأکید بر اینکه باید برای بالا رفتن آمار کتاب‌خوانی در جامعه باید کارهای تبلیغاتی انجام گیرد بیان کرد: رسانه‌ها و صداوسیما باید کتاب‌خوانی را در هر مقطعی به مردم با کارهای تبلیغاتی بشناساند ولی متأسفانه تاکنون چنین اتفاقی عملیاتی نشده است که امیدوارم در آینده چنین اتفاقی بیفتد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 798