بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
حضرت آیت الله سید مجتبی رودباری
حضرت آیت الله سید مجتبی رودباری
حضرت آیت‌الله سید مجتبی رودباری: کتاب می‌تواند به خوبی اهداف نویسنده را به نسل دیگر منعکس کند. موسس کتابخانه عمومی بزرگ حضرت امیر المومنین (ع) رشت درمراسم تکریم مقام کتابداران گفت: کتابخوانی ابزار معرفت آموزی است و بهره برداری از فواید ومزیت های این محیط فرهنگی جز با حضور در فضای کتابخانه مسیر نیست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، آیت‌الله رودباری یکی از علمای گیلان در مراسم تگکریم مقام کتابداران و تجلیل از برگزیدگان عرصه کتاب استان گیلان با اشاره به آیه شریفه « والقلم و مایسطرون» و اهمیت نوشتار و قلم در قرآن و روایات گفت: سوگند قرآن به قلم و نوشتن نشان از توجه ویژه دین اسلام به فرهنگ مطالعه و علم‌آموزی دارد.
موسس کتابخانه عمومی امیرالمومنین(ع) رشت با بیان اینکه رساندن پیام از فردی به فرد دیگر به صورت شفاهی ممکن است دستخوش تغییر شود افزود: کتاب می‌تواند به خوبی اهداف نویسنده را به نسل دیگر منعکس کند.
آیت‌الله رودباری کتاب را یک استاد بی مزد عنوان کرد و گفت: کتاب می‌تواند منتقل کننده فرهنگ یک نسل به نسل دیگر باشد و در این میان خیران با نگاهی مودت آمیز به تاسیس کتابخانه می‌پردازند.           
وی با بیان اینکه استادان و معلمان بدون وجود کتاب‌های رسیده از پیشینیان نمی‌توانستند افکار دانشمندان گذشته را به ما منتقل کنند اظهار داشت: در این میان کتابخانه‌ها نقش بسزایی در حفظ میراث گرانبهایی همچون کتاب ایفا می‌کنند.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 653