بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
مونا ابروفراخ، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان
مونا ابروفراخ، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان درنشست هم اندیشی هفته کتاب: باید فرهنگ کتابخوانی را با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کتابخوانی گسترش دهیم مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه فرهنگ مطالعه باید از دوران کودکی و از مدارس آغاز شود اظهارکرد: باید فرهنگ کتابخوانی را با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کتابخوانی گسترش دهیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، نشست هم اندیشی بیست و ششمین هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ظهر امروز (یکشنبه29مهر) و با حضور پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ مونا ابروفراخ، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان؛ زهرا بدن آرا، معاون توسعه کتابخانه ها و همکاری ها؛ مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی کتابخانه های استان، نمایندگان دستگاه های فرهنگی استان و اصحاب رسانه به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در این نشست ضمن قدردانی از تلاشهای جامعه کتابداران استان و نقش ویژه این قشر زحمتکش در توسعه کتابخوانی، با تاکید بر ارتقاء فرهنگ مطالعه در جامعه گفت: باید فرهنگ کتابخوانی را با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کتابخوانی گسترش دهیم.
سرانه مطالعه نشان‌دهنده میزان آگاهی جامعه است.
مونا ابروفراخ با بیان اینکه باید ترویج کتابخوانی در خانواده‌ها را در دستور کار قرار دهیم اظهار کرد: سرانه مطالعه نشان‌دهنده میزان آگاهی جامعه است.
وی خواستار بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها در فرهنگ سازی مطالعه شد و بیان کرد: باید کتابخانه‌های مساجد را فعال و از ظرفیت این اماکن بهره گیریم.
ابروفراخ گسترش فرهنگ کتابخوانی را موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: آموزش و پرورش با هم‌افزایی و تلاش مستمر باید فرهنگ کتابخوانی را در دانش‌آموزان نهادینه کند.
وی با بیان اینکه فرهنگ مطالعه باید از دوران کودکی و از مدارس آغاز شود اظهارکرد: باید فرهنگ مطالعه در دانش آموزان تقویت شود تا در آینده از جامعه‌ایی با سرانه مطالعه بالا برخوردار باشیم.
ابرو فراخ با اشاره به برنامه‌های هفته کتاب خواستار تمرکززدایی برنامه‌ها از شهرها و برگزاری آن در مناطق محروم و حاشیه‌نشین شد.
گفتنی است اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ایام هفته گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار برنامه های متنوعی را در سراسر استان در دست اجرا دارد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 951