بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
سر
مصطفی سالاری، استاندار گیلان

سیر
دومین سمینار تخصصی شهرداران

بر
دومین سمینار تخصصی شهرداران

سیر
دومین سمینار تخصصی شهرداران

سیر

سی
مصطفی سالاری، استاندار گیلان

سی
دومین سمینار تخصصی شهرداران

سر
پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان - ساحره میرسیدی،مدیرکل دفتر فنی استانداری گیلان

سیر
مصطفی سالاری، استاندار گیلان

سیر
مصطفی سالاری، استاندار گیلان

شسز
دومین سمینار تخصصی شهرداران

شسز
دومین سمینار تخصصی شهرداران

شسز
مصطفی سالاری، استاندار گیلان

شس
دومین سمینار تخصصی شهرداران

شس
دومین سمینار تخصصی شهرداران

شس
دومین سمینار تخصصی شهرداران

شسز
دومین سمینار تخصصی شهرداران

شسی
دومین سمینار تخصصی شهرداران
1397/9/11 يكشنبه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دومین سمینار تخصصی شهرداران؛ سرمایه اصلی هر جامعه ای علم و آگاهی است کرمی در دومین سمینار تخصصی شهرداران با حضور استاندار گیلان با بیان اینکه سرمایه اصلی هر جامعه ای علم و آگاهی است، گفت: بی شک بدون فرهنگ سازی مناسب و ایجاد بستر مناسب برای مطالعه و کتاب خوانی این امر محقق نخواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، دومین سمینار تخصصی شهرداران استان گیلان روز پنجشنبه(8 آذر) به میزبانی شهر بندرانزلی و با حضور مصطفی سالاری، استاندار گیلان؛ علی اوسط اکبری مقدم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان؛ پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ فرهاد دلق پوش، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان؛ هوشنگ عباسقلی زاده، مدیرکل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری گیلان؛ ساحره میرسیدی، مدیرکل دفتر فنی استانداری گیلان، شهرداران شهرهای سراسر گیلان و اصحاب رسانه برگزار شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست ضمن تشریح اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان از زمان تاسیس این نهاد با بیان اینکه سرمایه اصلی در هر جامعه ای علم و آگاهی است گفت: بی شک بدون فرهنگ سازی مناسب و ایجاد بستر مناسب برای مطالعه و کتاب خوانی این امر محقق نخواهد شد.

پریسا کرمی کتابخانه های عمومی را یکی از معیارهای رفاهی و اجتماعی و ابزار اصلی توسعه فرهنگی در جوامع شهری کنونی عنوان کرد که علاوه بر رفع نیازهای اطلاعاتی و آموزشی افراد و گروههای مختلف جامعه سهم عمده ای در ارتقاء آگاهی های فردی و اجتماعی و حقوق شهروندی و پویایی افراد در جامعه دارد.

نهاد کتابخانه های عمومی با بهره گیری از فناوریهای نوین و نگاه کارشناسی تاسیس شد

کرمی با اشاره به تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: این رخداد نیکو در 17 اسفند 82 با تصویب قانون تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور به صورتی نوین و علمی و با بهره گیری از فناوریهای نوین و نگاه کارشناسی به امر معرفی مناسب کتاب و کتاب خوانی و تسهیل دسترسی مخاطبین به کتاب و ارایه برنامه فرهنگی با محوریت کتاب و کتاب خوانی محقق شد.

همکاری مجموعه کتابخانه و شهرداریها موجب افزایش سرانه مطالعه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی شده است

وی همچنین به دستاوردهای مهم و اررشمند مشارکت و تعامل دو نهاد فرهنگی و مردمی شهرداری و مجموعه کتابخانه های عمومی نیز در این مدت اشاره کرد و با بیان اینکه این همکاری نقش بسزایی در ارتقاء سطح آگاهی و علمی جامعه داشته است گفت: فرهنگ سازی مطالعه در سطح جامعه و دسترسی آسان مخاطب به کتاب که عموما با همکاری موثر نهاد کتابخانه های عمومی شهرداران صورت می پذیرد موجب افزایش سرانه مطالعه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی شده است.

پریسا کرمی در پایان به اقدامات انجام گرفته در کتابخانه های عمومی استان از محل اخذ سهم نیم درصدی کتابخانه ها از درآمدهای شهرداری اشاره و به بیان پیشنهادات خود در همکاری و تعامل بیشتر شهرداری ها با کتابخانه ها پرداخت.

کرمی همچنین ایجاد فضای مطالعه ایی در پارکهای جدید الحداث، مشاركت شهرداري‌ها در اجراي برنامه‌ها و فعاليت‌هاي فرهنگي نصب تابلوهاي راهنماي كتابخانه عمومي در خيابان‌ها و معابر منتهي به كتابخانه‌ها، نامگذاری فضاها و میادین به نام کتاب، ایجاد المانها و دیوارنگاره ها و تبلیغات محیطی  مرتبط با کتاب و ترویج کتاب و کتابخوانی، همكاري در خصوص بهسازي و زيباسازي كتابخانه‌هاي عمومي، واگذاري ساختمان مناسب و قابل بهره برداری به نهاد جهت راه‌اندازي كتابخانه در مناطق فاقد كتابخانه عمومي و پر جمعيت و کمتر توسعه یافته،  تامين زمين و مشاركت در احداث كتابخانه‌هاي عمومي در مناطق داراي اولويت و ایجاد کتابخانه های مشارکتی در فضاهای شهری را از مهمترین خواسته ها مجموعه کتابخانه های عمومی استان از شهرداری ها عنوان کرد.

شهرداران باید بتوانند از ظرفیت دستگاه ها و بخش خصوصی استفاده کنند

استاندار گیلان نیز در این نشست نقش شهرداران را در استفاده از فرصت های سرمایه‌گذاری برای بهبود خدمات شهری بسیار مهم دانست و گفت: رضایت جامعه به خدمات و کارهای عمرانی صورت گرفته و نیز میزان پاسخگویی نسبت به مردم و مشارکت آنان در تصمیمات و نظارت ها مربوط است.

مصطفی سالاری  با اشاره به اینکه بخش اعظم جمعیت ما در شهرها زندگی می کنند و این نشانگر اهمیت خدمات شهری است افزود: مدیریت صحیح عمران و خدمات شهری و توسعه آن، رضایتمندی در اکثریت جمعیت استان را به دنبال دارد.

وی به تاثیر عملکرد مجموعه شهرداری‌ها در میزان رضایتمندی مردم اشاره و خاطرنشان کرد: بخشی از عملکرد شهرداری ها باهمکاری دستگاه های اجرایی تاثیرپذیر است اما بخش مهمی از آن ناشی از هنر مدیریتی است که بتواند از ظرفیت دستگاه ها و بخش خصوصی استفاده کند.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: رضایت جامعه به خدمات و میزان کارهای عمرانی صورت گرفته و نیز به پاسخگویی نسبت به مردم و مشارکت آنان در تصمیمات و نظارت ها مربوط است.

سالاری نقش انضباط در موفقیت هربخشی را بسیار موثر ارزیابی کرد و گفت: اگر انضباط در مجموعه ای وجود نداشته باشد احتمال اینکه کار با کیفیت ارائه دهد کم است و یا کار انجام شده ضعیف خواهد بود.

 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 371