بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
صثق

صثقق

صث

ثق

ثقل

قف

سی
1397/8/20 يكشنبه فرماندار رودبار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان: یک میلیارد ریال اعتبار برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار اختصاص یافته است فرماندار شهرستان رودبار میزان اعتبارات تخصیص یافته به کتابخانه های عمومی رودبار اشاره کرد و گفت :علی رغم کمبود اعتبارات، یک میلیارد ریال برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های رودبار اختصاص داده شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار به ریاست اسماعیل میرضنفری، فرماندار رودبار و با حضور پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ محمد علی فکور، ردیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار، بخشداران و شهرداران، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار و اصحاب رسانه در فرمانداری رودبار برگزار شد.
در این جلسه  فرماندار رودبار به اهمیت و جایگاه فرهنگ جامعه و کتاب و کتابخوانی  اشاره کرد و گفت: همواره برای انجام امور  فرهنگی باید با احتیاط حرکت نمود و خوشبختانه نگاه کلی و عمومی جامعه نسبت به علم و آگاهی اندیشه مثبت است 
اسماعیل میرضنفری افزود : اگر می خواهیم در دنیای امروزی قدرتمند باشیم باید اندیشه و تفکرات خود را قوی سازیم و بر اساس آموزه های دینی حرکت کنیم  و دنیای مدیریتی امروزه به علم و اندیشه نیاز دارد که باید به آن مسلح باشیم . 
وی همچنین اضافه کرد: مطالعه یک نوع سرمایه گذاری است که ضرر ندارد و منفعت کمک به امر کتابخوانی به عموم مردم جامعه بر می گردد و اگر شهروندان ما آگاه به مسایل مختلف باشند بخش عمده ای از مشکلات خدمات شهری به حداقل می رسد۰
غضنفری سپس به میزان اعتبارات تخصیص یافته به کتابخانه های عمومی رودبار اشاره کرد و گفت :علی رغم کمبود اعتبارات، یک میلیارد ریال برای تعمیر و تجهیز  کتابخانه های رودبار اختصاص داده ایم ولی شهرداران باید حق و حقوق کتابخانه ها ی عمومی را به موقع پرداخت نمایند.
کرمی؛ اگر کتاب در سبد خانوادها قرار گیرد نگرانی از اینده معنایی نخواهد داشت
 سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در ادامه این نشست ضمن قدردانی از حمایت های فرماندار شهرستان رودبار از اقدامات مجموعه کتابخانه ها، به جایگاه مطالعه در رشد و پیشرفت علمی کشور اشاره کرد و گفت: اگر در امر مطالعه  و کتابخانی برنامه ریزی درستی داشته باشیم نگرانی از فردای کشور معنایی نخواهد داشت..
پریسا کرمی گفت: خوشبختانه دوره های آموزشی متفاوتی را در کتابخانه های عمومی  شهرستانهای استان گیلان برگزار نموده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که اکر کتاب در سبد خانوار ها قرار بگیرد و مادران خانه دار و شاغل اهل مطالعه باشند، فرزندان آنان نیز اهل مطالعه خواهند شد و دانش و آکاهی آنان نسبت به مسایل و رویداد های جامعه بیشتر می شود.
 وی در پایان درخصوص راه اندازی کتابخانه شهر بره سر مرکز بخش خورگام و بهسازی فضای کتابخانه شهر توتکابن و کتابخانه شهر منجیل وشهرک ایثارگران منجیل مطالبی بیان داشت.
گفتنی است در ابتدای این جلسه محمد علی فکور، ردیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار، ضمن اراده گزارشی از  وضعیت شاخصهای مطالعه در این شهرستان تعداد کتب موجود و اعضای فعال کتابخانه های عمومی شهرستان را قابل قبول توصیف کرد و خواستار اجرای مصوبات جلسات انجمن کتابخانه های عمومی رودبار شد. وی همچنین با قدردانی از حمایت های مسئولین شهرستان رودبار از فعالیت ها و اقدامات فرهنگی کتابداران این حمایت ها را مایه دلگرمی اهالی فرهنگ و ادب دانست.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 351