بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
صثق

صثق

صثق

ضق

صضث

0
1397/8/5 شنبه با معرفی پنج عنوان کتاب؛ نشست کتاب خوان در مدرسه امام حسن مجتبی (ع) اسپیلی دیلمان برگزار شد به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان شهرستان سیاهکل، و با استقبال پرشور دانش آموزان، نشست کتاب خوان دانش آموزی در مدرسه امام حسن مجتبی (ع) اسپیلی دیلمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در این نشست کتاب خوان که با استقبال از سوی معلمین و دانش آموزان مدرسه امام حسن مجتبی (ع) روستای اسپیلی نیز مواجه شد پنج نفر از دانش آموزان، کتابهای خوانده شده خود را با دیگر دانش آموزان به اشتراک گذاشتند که در ادامه به بخش هایی از این کتابها می پردازیم؛
رودکی، نویسنده؛ جعفر توزنده جانی، ناشر؛ مدرسه برهان/  ارائه دهنده: ریحانه روایی (دانش آموز)
کتاب حاضر در بردارنده زندگی نامه رودکی ،که توسط جعفر توزنده جانی به نگارش در آمده است و از انتشارات مدرسه برهان می باشد.
دخترانه، زندگی به سبک شهدا، نویسنده؛ عبدالعزیز فاتحی مجرد، ناشر؛ موسسه فرهنگی مطاف عشق/ ارائه دهنده؛ رقیه اسماعیل زاده (دانش آموز)
آن چه در این کتاب ارائه می شود، مجموعه ای است از موضوعات اساسی و مورد نیاز برای نوجوانان و جوانان، که سبک زندگی و روش بهتر زیستن را بیان می کند. موضوعاتی که در این مجموعه مورد بررسی قرار می گیرد، مجموعه ای است از اساسی ترین مسائل مورد نیاز دختران جوان و نوجوان.
کتابچه فروتن آشپزی،  نویسنده؛ مینو امیرقاسمی، ناشر؛ نشر مرکز/  ارائه دهنده؛ امیرمهدی ابراهیمی (دانش آموز)
در این اثر نویسنده در تشریح چرایی تدوین این اثر عنوان می کند که روزی فرزندش از شهری دور با او تماس می گیرد و از او می خواهد طرز تهیه "خورشت هویج" را به او یاد دهد. نویسنده در مقام یک مادر می کوشد به او روش پخت غذا را یاد دهد و بعد به این صرافت می افتد که چرا طرز تهیه سایر غذاها را مکتوب نکند. چرا که لازم است او دانسته هایش را جایی ثبت کند.
توجیه المسائل کربلا، نویسنده؛ علی اصغر علوی  ناشر؛ نشر سدید/ ارائه دهنده ؛ مهدی مرادی  (دانش آموز)
در این کتاب، ابتدا معنا و مفهوم توجیه را بررسی می‌کنیم. در ادامه به انواع و اقسام توجیه می‌پردازیم. سپس مهمترین مطلب این کتاب، یعنی توجیهات کسانی که امام حسین را یاری نکردند، مد نظرتان قرار می گیرد. نگاهی گذرا به نهضت سالار شهیدان طریق عشق، نویسنده؛ حامد علی اکبرزاده،  ناشر؛ جهاد دانشگاهی/ ارائه دهنده ؛مهدی محامد (دانش آموز)
کتاب حاضر، مجموعه‌ای است از مقالاتی پیرامون شخصیت و قیام سالار شهیدان، حضرت امام حسین(ع) که طی سال‌های 1386 تا 1388 به نگارش در آمده‌اند. این مقالات در چهارفصل و ذیل عناوین امام‌شناسی؛ امام حسین(ع) و قیام عاشورا؛ نفحاتی از عاشورائیان و پیامبران عاشورا دسته‌بندی گردیده‌اند. امام، پدری مهربان؛ امامت در غدیر؛ فاطمه(س)، مادر امامت؛ سلسله جنبان عشق؛ چرا قیام؛ شاه شمشاد قرآن؛ در وفای عشق تو مشهور خوبانم چو شمع؛ آزمون خلوص؛ سردلبران؛ زینب(س) کیست؛ سیره زینب کبری(س) در ابلاغ پیام عاشورا و سیدالساجدین(ع) نام مقالات مندرج در کتاب هستند.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 320