بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
56

6ع

56ع

65

فغعت

ه

67

6
1397/8/5 شنبه به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی؛ تفاهم نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه های عمومی و اداره کل انتقال خون استان گیلان امضا شد با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان و مدیرکل انتقال خون گیلان تفاهم نامه همکاری در حوزه حمایت از ترویج فرهنگ مطالعه در بین اهدا کنندگان خون امضا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، سرپرست کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان با سازمان انتقال خون گیلان که با حضور احمد مرادی، مدیرکل انتقال خون استان؛ زهرا بدن آرا، معاون توسعه کتابخانه های عمومی و همکاری ها و مسئولین دو دستگاه و به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار شد به فعالیت های این اداره کل در ماه های اخیر اشاره و برگزاری سلسله نشست های کتاب خوان با محوریت و نقش آفرینی نخبگان جامعه را برای تشویق مردم به کتابخوانی و درنهایت آگاهی از مسائل جامعه عنوان کرد.

پریسا کرمی با توجه به جمعیت اهداکنندگان خون در استان افزود: با گسترش همکاری های دوجانبه باید ایجاد ایستگاه های مطالعه، مسابقات کتابخوانی و تبلیغات در راستای فرهنگ سازی در بین اهداکنندگان خون در اولویت قرار گیرد.

مدیرکل انتقال خون استان نیز در این نشست تلاش در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در بین اهداکنندگان خون که از اقشار مختلف جامعه هستند را حائز اهمیت خواند و افزود: اگر بخواهیم به ارزش‌های علمی و فرهنگی برسیم، باید با کتاب و کتابخوانی ارتباط مستمر داشته باشیم.

احمد مرادی تصریح کرد: امروز با عنایت به توسعه علم و فناوری و وجود فضاهای مجازی همچنان کتاب و کتاب‌خوانی از مقوله‌های مهم فرهنگی کشور محسوب می‌شود و جایگاه کتاب در ارتقای فرهنگی جامعه بی‌بدیل و ویژه است که این امر، وظیفه متولیان فرهنگی کشور را مطالعه افزون می‌کند.

مرادی درادامه به همکاری های دو جانبه در راستای فرهنگ سازی دو مقوله کتابخوانی و اهدای خون تاکید کرد و خاطرنشان شد : مسئولین ، کارکنان ادارات و ارگانهای مختلف  باپیوستن به کمپین های اهدای خون  و کمک به فرهنگ سازی آن می توانند درجهت سلامت اجتماعی قدم برداشته  وزندگی را به هموطنانمان اهداکنیم و در راستای آن نیروهای کتابخوان و علاقمندی در انتقال خون هستند که می توانند به چرخه مطالعه و کتابخوانی ورود کنند .

گفتنی است، همکاری مشترک در برگزاری نشست ها با موضوع کتاب و کتاب خوانی، همکاری مشترک در برگزاری برنامه های فرهنگی حوزه کتاب، مسابقات و جشنواره های فرهنگی کتابخانه های عمومی و برنامه های متنوع تبلیغی و فرهنگی حوزه کتاب و کتابخوانی در بین کارکنان و اهداکنندگان خون از مهمترین محورهای این تفاهم نامه همکاری است.





بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 500