بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
wef

we

we

dsf

sd
1397/7/30 دوشنبه با معرفی 4عنوان کتاب در نشست کتاب خوان؛ حوزه علمیه زینبیه رشت میزبان بانوان کتابخوان شد به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی امام رضا(ع) رشت نشست کتاب خوان ویژه اساتید حوزه علمیه زینبیه خواهران برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عموم گیلان، در این نشست ویژه که با حضور اساتید و خواهران طلبه حوزه علمیه، کتابداران وعلاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد، 4عنوان کتاب توسط مسئولین حوزه علمیه زینبیه معرفی شد که در ادامه به آن می پردازیم؛
اربعین حماسه ظهور؛ نوشته محمد شجاعی/ ارائه دهنده؛ مرضیه اعلایی (استاد حوزه)
دومین کتاب استاد  شجاعی ازمجموعه کتابهای مربوط به حرکت جهانی مهدوی اربعین که به تازگی به چاپ رسیده است "اربعین حماسه ظهور" نام دارد.این کتاب به مناسبت حرکت جهانی مهدوی اربعین تالیف شده است. این کتاب حماسه ظهورمجموعه ای ازسخنرانیهای نگارنده دراربعین سال 1439ه.ق (آبان 1396ه.ق) درکربلای معلا است  که پس ازویرایش وافزودن مطالب دیگر،آماده چاپ گردیده است .این کتاب دارای 120صفحه ودرقطع رقعی برای مقطع بزرگسال به چاپ رسیده است. محتوای این کتاب درباره آثارمعنوی ،اجتماعی ،سیاسی وبرکات راهپیمایی اربعین وزیارت سیدالشهداء(ع) درمحدوده جهان اسلام ونیز سایرنقاط جهان می باشد.
بکاء الحسین؛ نوشته سیدمحمدحسین میرباقری/ ارائه دهنده؛ فروغ مهری نیا (معاون فرهنگی حوزه)
بکاءالحسین کتابی است که درباب گریه برسیدالشهدا(ع) به رشته تحریر درآمده است و مباحث مهمی همچون معنای لغت بکاء،برخی ازادله بکاء،فلسفه بزرگ گریه ،فلسفه ثواب گریه برامام حسین (ع) و پاسخ به برخی ازاشکالات دراین مورد، پاسخ به شبهات پیرامون گریه ازمهم ترین بخش های این کتاب می باشد.
آذرخش کربلا؛ نوشته محمدتقی مصباح یزدی/ ارائه دهنده؛ فاطمه نعیمی (پژوهشگر حوزه)
این کتاب توسط انتشارات موسسه آموزشی وپژوهشی امام خمینی (ره ) درسال 91منتشرشده است و شامل مجموعه سخنرانی های استاد درحسینیه شهدای قم درمحرم 1421ه .ق می باشد. دراین کتاب دوازده جلسه سخنرانی آیت ا...مصباح یزدی را می خوانیم .
تقابل ارزشها درکربلا؛ نوشته علی کریمیان صیقلانی/ ارائه دهنده؛ حمیده عابدینی (استاد حوزه)
این کتاب اثرعلی کریمیان صیقلانی است که توسط نشرروح منتشرشده است. کتاب تقابل ارزشها متشکل ازسه فصل است که درضمن هرفصل به دو ارزش متقابل باهم اشاره می کند و به ارزیابی ارزش ها در نجات یاسقوط انسان ها می پردازد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 460