بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
wef

wef

wef
1397/7/29 يكشنبه با هدف بررسی مشکلات و ارائه راهکار های جدید در حوزه کتاب و کتابخوانی؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندرانزلی برگزار شد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بندرانزلی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با تقدیر از اجرایی شدن بخشی مصوبات جلسه پیشین انجمن، ایجاد کتابخانه های روستایی در مناطق مختلف این شهرستان را ضروری دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندرانزلی با حضور حسن صفری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بندرانزلی؛ نجمه فکوری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی؛ فرهاد رحمان زاده، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی، بخشدار شهرستان، اعضای انجمن و مسئولین کتابخانه ها  و اعضای انجمن های مردم نهاد در فرمانداری بندر انزلی برگزار شد.
در ابتدای این نشست نجمه فکوری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندرانزلی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در طول مدت برگزاری جلسه پیشین تا به به امروز، ضمن قدردانی از حمایت های فرماندار و شهردار از مجموعه کتابخانه ها فعالیت کتابداران در اجرای برنامه های فرهنگی متنوع در کتابخانه های عمومی را قابل تقدیر عنوان کرد.
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بندرانزلی  نیز در ادامه این نشست اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه را یادآور شد و کتابخانه سازی و ایجاد کتابخانه در مناطق مختلف را نشانه ای از رشد فرهنگی جامعه عنوان کرد.
حسن صفری شهرستان با تقدیر از اجرایی شدن برخی از مصوبات جلسه پیشین، ایجاد کتابخانه های روستایی در مناطق مختلف این شهرستان را امری ضروری عنوان کرد و با اشاره به تخریب کتابخانه عمومی روستای آبکنار بر اثر بارش برف سنگین در سالهای گذشته خواستار انتقال موقت کتابخانه به ساختمان دهیاری آبکنار تا زمان احداث بنای کتابخانه شد.
وی همچنین اختصاص موقت یکی از مدارس بلا استفاده برای استفاده به عنوان کتابخانه عمومی روستای بالا محله سنگاچین با کمک آموزش و پرورش را خواستار شد.
صفری در پایان با اشاره به در پیش بودن ایام هفته گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار از مسئولین همه دستگاههای اجرایی خواست تا همکاری سازنده خود با کتابخانه های عمومی را در دستور کار خود قرار دهند.
حجت الاسلام ابراهیم زاده رئیس اداره تبلیغات اسلامی بندرانزلی نیز در این نشست کتاب و کتابخوانی را لازمه رشد فرهنگی جامعه عنوان کرد و گفت: باید با همکاری موثر با مجموعه کتابخانه ها امر کتابخوانی در دستگاههای شهرستان گسترش یابد.
گفتنی است شاداب سازی کتابخانه عمومی شهدای هشتم شهریور غازیان بندر انزلی با حمایت شهرداری، ساخت و نصب المان کتاب در محل پارک کودک شهر بندر انزلی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 354