بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود1398/11/3 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در لاهیجان عنوان کرد: لاهیجان شهرستان پیشرو در کتابخوانی است پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان گفتک خلاقیت‌های خوبی که در زمینه کتاب و کتابخوانی در لاهیجان انجام می‌شود سبب شده تا این شهر بعنوان یکی از محتمل ترین گزینه ها در انتخاب پایتخت ایران باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان دیروز چهارشنبه(2بهمن) و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ اسماعیل میرغضنفری، فرماندار شهرستان لاهیجان؛ فاطمه فیلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان، روسای ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی، اعضای انجمن، مسئولین کتابخانه های عمومی لاهیجان و اصحاب رسانه در فرمانداری لاهیجان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست ضمن اشاره به ویژگی های منحصر به فرد شهرستان لاهیجان و ظرفیت های مهم آن در تبدیل شدن به پایتخت کتاب ایران اظهار کرد: لاهیجان از نظر اجرای کمی و کیفی مصوبات جلسات انجمن کتابخانه‌ها، جزء شهرستان‌های ویژه استان گیلان است.
پریسا کرمی با بیان اینکه لاهیجان در زمینه کتاب و کتابخوانی پیشرو است افزود: خلاقیت‌های خوبی که در زمینه کتاب و کتابخوانی در این شهرستان انجام می‌شود سبب شده تا این شهر بعنوان یکی از محتمل ترین گزینه ها در انتخاب پایتخت ایران باشد.
وی همچنین با اشاره به تفاهم‌نامه موجود میان اداره کل کتابخانه های عمومی استان و  اداره کل آموزش و پرورش گفت: این تفاهم نامه همکاری در راستای استفاده از ظرفیت های مشترک دو دستگاه فرهنگی و برای ترویج امر کتاب و کتابخوانی بین دانش‌آموزان منعقد شده است.
میرغضنفری: لاهیجان پایتخت کتاب ایران می‌شود
در ادامه «اسماعیل میرغضنفری» با بیان اینکه کتاب یار مهربان است تصریح کرد: فرد که کتاب می‌خواند بعد از مدتی با محتوا و داستان کتاب همزاد پنداری می‌کند.
فرماندار لاهیجان با بیان اینکه مطالعه کتاب می‌تواند ما را به یک دنیای جدید ببرد خاطرنشان کرد: کتاب سبب می‌شود، مسیری حرکت کنیم که در رشد فردی و جمعی ما تاثیرگذار و موجب تعالی جامعه ‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از تکالیف پیامبران الهی این بود که مردم زمان خود را از جهالت و گمراهی به وسیله کتاب نجات دهند و خداوند هم نزول آیات قرآن را با «اقرأ» شروع کرد اظهار کرد: کسانی که اهل مطالعه هستند یک آرامش درونی در آنها حاکم است.
میرغضنفری با بیان اینکه یکی از راه‌های رسیدن به آرامش مطالعه کتاب است، افزود: سال‌ها پیش دانشمندان دنیا به این نتیجه رسیدند که افراد صعب‌العلاج اگر شب قبل از عمل آیات قرآن گوش فرا دهند انرژی مضاعفی به آنها داده می‌شود.
فرماندار لاهیجان با بیان اینکه این شهرستان به دلیل سابقه غنی فرهنگی که دارد و با وجود بسیاری از نویسندگان و هنرمندان و شاعران در لاهیجان باید همواره از جهت فرهنگی و کتاب خوانی نیز پیشرو و زبانزد باشد گفت: لاهیجان قابلیت انتخاب به عنوان پایتخت کتاب ایران را داراست.
فاطمه فیلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان نیز در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارش از وضعیت شاخص های مختلف مطالعه در این شهرستان، به بیان پیشنهادات خود در زمینه حل مشکلات کتابخانه ها پرداخت.
 
بيشتر
 [PageVisit]