بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


1398/6/13 چهارشنبه با حضور جمعی مادران عضو کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت؛ دومین کارگاه آموزشی «رفتار با كودكان خياباني، كودكان كار و كودكان بي‌سرپرست و بدسرپرست» برگزار شد به همت کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت و با حضور مدیرعامل موسسه خیریه حامی شایسته گیلان ما دومین کارگاه آموزشی «رفتار با كودكان خياباني، كودكان كار و كودكان بي‌سرپرست و بدسرپرست» در بخش فعالیت های جنبی کتابخانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در این کارگاه آموزشی که به منظور آشنایی با پدیده کودکان کار و خیابانی و چگونگی مواجهه با این کودکان برگزار شد، حسین احمد دوست، مدیرعامل موسسه خیریه حامی شایسته گیلان ما در خصوص پدیده کودکان کار و نحوه مواجهه با این پدیده نوظهور مطالبی بیان داشت.
این فعال اجتماعی ازبین رفتن کودکی، نارسایی آموزشی، مشکلات سلامت، خشونت در محیط کار، تبعیض جنسیتی، استثمار اقتصادی، بازماندگی از تحصیل، در دسترس نبودن خدمات و حمایت های تامین اجتماعی و محیط کار ناسالم را از مهمترین تاثیرات کار کودکان بر زندگی آنها عنوان کرد.
احمد دوست باورهای اشتباه در جامعه نسبت به کودکان کار را مهمترین عامل در سوق دادن این کودکان به سمت بزهکاری های اجتماعی عنوان کرد و گفت: بکار بردن تعابیری چون دزد، مجرم، بزهکار و عضویت این کودکان در باندهای مخوف ریشه در عدم شناخت افراد جامعه از این قشر دارد که تنها برای تامین نیازهای شدید مالی خود در شهرها حضور دارند.
مدیرعامل موسسه خیریه حامی شایسته گیلان ما در پایان ایجاد سازوکار مناسب حمایتی از این قشر آسیب پذیر و در معرض خطر را یادآور شد و گفت: تمرکز دقیق نهادهای اجتماعی بر کودکان کار در خیابان و راه اندازی رسمی مراکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده و نیز افزایش آگاهی های اجتماعی شهروندان در زمینه مواجهه با کودکان کار می تواند آسیب های اجتماعی به ایشان را به حداقل برساند.
گفتنی است کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت پیش از این نیز کارگاه های آموزشی مختلفی با موضوع قصه گویی مادران، مسائل تربیتی کودک و مهارت های ارتباط کلامی برگزار کرده است.
 
بيشتر
 [PageVisit]