بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
1398/6/10 يكشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ مردم ایران از خرابی های برجای مانده از سیل، خانه های امید برای عزیزان هم وطنمان ساختند پریسا کرمی با اشاره به پایان اجرای طرح «مهربانی در مهر»، گفت: مردم ایران اسلامی در این روزها با همگرایی مثال زدنی توانستند بخش اعظمی از مشکلات را مرتفع ساخته و از خرابی های برجای مانده از سیل، خانه های امید، عشق و محبت برای عزیزان هم وطنمان بسازند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به پایان اجرای طرح «مهربانی در مهر»، گفت: کمک به هم نوعان و دستگیری از نیازمندان، از خصوصیات اخلاقی و ویژه ایرانیان در طول تاریخ کهن این سرزمین بوده است و اسلام عزیز دین حامی ستم دیدگان و مستضعفین است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان بروز برخی از حوادث و بلایای طبیعی را عامل بی خانمانی و آسیب مالی و جانی دانست و گفت: این حوادث در کنار خسارات جبران ناپذیری که برجای می گذارند، منشأ بروز و ظهور اقدامات ارزشمند و خداپسندانه ای نیز می شوند که شاید امتحانی الهی برای سنجش عیار اعتقاد قلبی ما به عنوان عضوی از اعضای یک پیکر بزرگ بنام بشریت، است.
کمک به هم نوعان، ترجمان واژه بشریت و تکمیل بلوغ دینی، انسانی و شخصیتی هر انسانی است
کرمی کمک به هم نوعان را ترجمان واژه بشریت و تکمیل بلوغ دینی، انسانی و شخصیتی هر انسانی دانست و گفت: مردم ایران زمین در واقعه سیل ویرانگر اخیر که بیشتر استان های کشور را درگیر و مردم عزیز میهنمان را آزرده خاطر ساخت، با همگرایی مثال زدنی توانستند بخش اعظمی از مشکلات را مرتفع ساخته و از خرابی های برجای مانده از سیل، خانه های امید، عشق و محبت برای عزیزان هم وطنمان بسازند.
وی همچنین به اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی کشور از نخستین روزهای وقوع سیل ویرانگر در کشور نیز اشاره کرد و با ارزشمند خواندن این اقدامات در حوزه تامین اقلام مورد نیاز مردم سیل زده شامل پوشاک، اسباب بازی، اقلام فرهنگی، نوشت افزار ایرانی، اسلامی و کتاب های کمک درسی، گفت: مردم استان گیلان نیز همزمان با اجرای این طرح با اهدای هدایای خود به کتابخانه های عمومی سراسر استان سهم بزرگ خود در این فریضه انسانی را ادا کردند.
میزبانی ۸۴ باب کتابخانه عمومی از اجرای طرح «مهربانی در مهر»
پریسا کرمی با اشاره به میزبانی ۸۴ باب کتابخانه عمومی نهادی در استان گیلان به منظور اجرای این طرح، ضمن قدردانی از نقش آفرینی کتابداران پرتلاش استان در ایجاد بسترهای لازم، گفت: امروز کتابخانه های عمومی در کنار فعالیت های خود در جهت آگاهی رسانی، رسالت مهم دیگری به نام جلب مشارکت مردمی در برنامه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و مذهبی را نیز بر عهده دارند که این نکته موجب پررنگ تر شدن نقش این مجموعه نسبت به گذشته شده است.
همراهی چهره های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و دینی در اجرای طرح «مهربانی در مهر»
کرمی به نقش نخبگان جامعه در اطلاع رسانی و هدایت مردم به سمت اقدامات خیرخواهانه فرهنگی و اشاره کرد و از ورود خیرین استان به عرصه کمک و حمایت از اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حوزه جمع آوری اقلام فرهنگی برای کودکان و نوجوانان سیل زده کشور خبر داد. وی گفت: در اجرای طرح ملی «مهربانی در مهر» در استان گیلان خیرین با ایفای نقش فعال، مردم را به پیوستن به این پویش مردمی دعوت کردند.
وی استقبال مردم نوع دوست گیلانی از طرح ملی «مهربانی در مهر» در ۸۴ باب از کتابخانه عمومی در ۱۶شهرستان استان گیلان را نیز برگ زرین دیگری در دفتر افتخارات مردم این دیار دانست و گفت: مردم همیشه در صحنه گیلان از آغاز اجرای این طرح با اهدای نوشت افزار و کتب درسی خود به کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده در این اقدام خیر سهیم شدند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در پایان ضمن ارائه گزارشی از اقلام جمع آوری شده در کتابخانه های عمومی استان از اهدای بیش از ۱۵۰۰ قلم کالای مورد نیاز دانش آموزان مناطق سیل زده کشور به ارزش تقریبی ۵۰ میلیون ریال توسط مردم استان گیلان به کتابخانه های عمومی خبرداد و گفت: علیرغم پایان یافتن زمان اعلام شده برای این طرح، مردم نوع دوست گیلان همچنان با مراجعه به کتابخانه های عمومی اقلام فرهنگی خود را به کتابداران اهدا می کنند که این باعث خوشحالی ما به عنوان عضو کوچکی از جامعه فرهنگی کشور است.
گفتنی است، طرح «مهربانی در مهر» با هدف کاهش آلام مردم به ویژه کودکان، کاهش آسیب‌های اجتماعی، پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان در مناطق سیل‌زده و به منظور تهیه نوشت افزار اسلامی، ایرانی و کتاب های کمک درسی برای کودکان و دانش آموزان از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد.