بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


1398/6/9 شنبه با حضور ناصر آقایی و به همت کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر؛ کتاب «خواندنی های جنگ» در رودسر رونمایی شد به همت مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان و با حضور ناصر آقایی، نویسنده کتاب، نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب «خواندنی های جنگ» در کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی رودسر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در نشست رونمایی و نقد و بررسی کتاب«خواندنی های جنگ» که روز پنجشنبه(6شهریور) و با حضور ناصر آقایی، رزمنده ٨ سال دفاع مقدس و نویسنده این اثر؛ حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی، امام جمعه رودسر؛ محمد حسین موقری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر؛ کمال عباس نژاد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان؛ غلامرضا حسینی، منتقد اثر، جمعی از روسای ادارات، اصحاب فرهنگ و هنر و کتابداران کتابخانه های عمومی رودسر در کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی این شهرستان رونمایی شد.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی: رزمندگان دفاع مقدس خاطراتشان را برای نسل جوان بخوانند
امام جمعه رودسر در ابتدای این نشست ضمن قدردانی از ناصر آقایی بعنوان نویسنده کتاب «خواندنی های جنگ»و همکاری ارزشمند ادارات کتابخانه عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودسر در برگزاری این نشست برای رونمایی از کتاب اظهار امیدواری کرد چاپ این کتاب، منشاء ترویج فرهنگ ایستادگی برای اسلام و قرآن باشید.
حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی با بیان اینکه باید واقعیت های جنگ تحمیلی، سختی ها و استقامت هشت ساله رزمندگان اسلام در این جنگ نابرابر، با شیوه های مختلفی به سمع و نظر مردم بویژه جوانان و نوجوانان برسد گفت: همه رزمندگان هرآنچه در سینه دارند را به قلم آورده و خاطراتشان را برای نسل جوان بخوانند.
در ادامه این نشست، غلامرضا حسینی، مدیر انتشارات جیسا، از نویسندگان مطرح استان و منتقد آثار ادبی ضمن خوانش بخش هایی از کتاب «خواندنی های جنگ» به نقد و بررسی این اثر پرداخت.
ناصر آقایی: پس از جانبازی به گردآوری خاطرات رزمندگان پرداختم
نویسنده اثر ارزشمند «خواندنی های جنگ» نیز در این نشست ضمن مرور خاطراتی از دوران دفاع مقدس در خصوص نحوه حضور خود در جبهه های نبرد گفت: از هفده سالگی برای دفاع از سرزمین مادری بطور داوطلب پس از گذراندن دوره ٤٥ روزه آموزش نظامی به جبهه غرب (کردستان) اعزام و تا تاریخ ٢٠ شهریور ١٣٦٨ در مناطق غرب، کردستان، مریوان و محورهای تابعه و برون مرزی و جنوب غرب، خوزستان، آبادان، جزیره مینو به عنوان تک تیرانداز، تیربارچی، فرمانده محورهای اسلامدشت(جانوره)، کوماسی (پیر خضران) و اورامان در غرب و فرماندهی گردان های پیاده سلمان، حمزه سیدالشهداء و... حضور داشتم.
ناصر آقایی با بیان اینکه در خلال جنگ در منطقه عمومی سلیمانیه عراق مورد اصابت چندین گلوله و ترکش قرار گرفت گفت: پس از این عملیات به افتخار جانبازی نائل آمدم و در طول همین این سالها به جمع آوری یادداشت ها و قطعات خاطرات ثبت شده در مدت حضور در مناطق غرب و جنوب غربی پرداختم و توانستم ده ها مورد از خاطرات دلاوری های عزیزان رزمنده و مدافعین کشور را در نشریات پرتیراژ به ثبت و چاپ رسانده و با تکمیل و بازنویسی خاطرات جنگ، اولین مجموعه خاطرات را تحت عنوان «یک باغ پر از سوسن» با تیراژ ٥٠٠٠ نسخه و در ادامه کتاب دوجلدی «یک برگ از هزاران» با ١٠٠٠٠ نسخه چاپ و در اختیار علاقمندان به ادبیات دفاع مقدس قرار دهم.
این جانباز سرافراز جنگ تحمیلی همچنین در خصوص جدیدترین اثر خود تحت عنوان «خواندنی های جنگ» نیز گفت: این کتاب مرور خاطرات رزمندگان دفاع مقدس است که از زاویه ای دیگر به حوادث جنگ پرداخته و وقایع آن دوران را بازگو می کند. وی بیان واقعیت های جنگ، اتفاقات جالب دوران دفاع مقدس را از دیگر محورهای اصلی در گردآوری این کتاب عنوان کرد.
تجلیل از نویسنده کتاب «خواندنی های جنگ»
در ادامه این نشست ضمن رونمایی از کتاب «خواندنی های جنگ» و بحث و تبادل در خصوص این اثر، از ناصر آقایی به عنوان نویسنده کتاب تجلیل و لوح یادبود این نشست به وی اهدا شد.
گفتنی است کتابهای «همه ما ده نفر» و«١٦١ روز» از دیگر آثار ناصر آقایی است. آقایی همچنین کتاب های دیگری چون «چون فرزندان کردستان»، «داستان های پند آموز کوتاه»، «خواندنی های تاریخ»، «روح جن دیو»، «کازیوا» و «اورامان»، «نسخه سلامت»، «فواید میوه ها»، «سبزیجات و حبوبات»، «دروازه ی جهنم»، «صدای بلند پای دشمن»، «لیلا»، «فرهنگ نام»، «تو رو چی صدا کنم» و پنج  اثر دیگر را نیز در دست تحریر دارد که به زودی روانه بازار نشر خواهد شد.

 
بيشتر
 [PageVisit]