بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1398/6/7 پنجشنبه با انتخاب ۱۰۰۰ داور کودک و نوجوان عضو کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور؛ ۵ اثر برگزیده نخستین جایزه «هدهد سفید» معرفی شد ۵ اثر برگزیده نخستین جایزه هدهد سفید که توسط ۱۰۰۰ داور کودک و نوجوان انتخاب شدند، با حضور کودکان و نوجوانان معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اختتامیه نخستین جشنواره «هدهد سفید» با معرفی آثار برگزیده در ۵ بخش «کتاب‌های غیرداستانی کودک»، «کتاب‌های غیرداستانی نوجوان»، «کتاب‌های داستانی کودک»، «کتاب‌های داستانی کودک»، «کتاب‌های داستانی نوجوان» و «کتاب‌های شعر کودک» معرفی شدند.

بخش کتاب های غیرداستان کودک

بر این اساس از میان ۱۱ کتاب داوری شده در بخش کتاب‌های غیرداستانی کودک، به انتخاب داوران کودک و نوجوان عضو کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور کتاب «گاو طلایی» نوشته علی باباجانی از نشر جمال به عنوان کتاب برگزیده بخش کتاب‌های غیرداستانی کودک انتخاب شد.


بخش کتاب های غیر داستان نوجوان

همچنین از میان ۱۴ اثر داوری شده در بخش کتاب‌های غیرداستانی نوجوان، نخستین جشنواره «هدهد سفید»، ۵ اثر «قصه ما مثل شد»، «مثل‌ها و قصه‌هایشان...»، «ماه غریب من»، «قصه های شاهنامه» و «بیژن و منیژه»، به مرحله نهایی این جشنواره راه یافتند که به انتخاب داوران کودک و نوجوان عضو کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور کتاب «مثل‌ها و قصه‌هایشان...» نوشته مصطفی رحماندوست از انتشارات محراب قلم به عنوان کتاب برگزیده بخش کتاب‌های غیرداستانی نوجوان انتخاب شد.


بخش کتاب‌های داستان کودک

از میان ۱۳ کتاب داوری شده در بخش کتاب‌های داستانی کودک، ۵ کتاب «دنیا می‌خواست به دنیا بیاد...»، «قصه های من و مامان»، «خانه خاله پیرزن دور نیست»، «جناب قورباغه»، «مار مرد و مار مرد و مار مرد»، به مرحله نهایی این جشنواره راه یافتند که به انتخاب داوران کودک و نوجوان عضو کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور کتاب «خانه خاله پیرزن دور نیست» نوشته علی اصغر سیدآبادی از انتشارات منظومه خرد و ماهک به عنوان کتاب برگزیده بخش کتاب‌های داستانی کودک انتخاب شد.


بخش کتاب‌های داستانی نوجوان

همچنین از میان ۱۶ کتاب داوری شده در بخش کتاب‌های داستانی نوجوان، ۵ کتاب «زیبا صدایم کن»، «هستی»، «دختری با روبان سفید»، «پیش از بستن چمدان»، «و باز هم سفر» به مرحله نهایی این جشنواره راه یافتند که به انتخاب داوران کودک و نوجوان عضو کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، کتاب «هستی» نوشته فرهاد  حسن‌زاده از انتشارات کانون پرورش فکری کودک و نوجوان به عنوان کتاب برگزیده بخش داستانی نوجوان انتخاب شد.


بخش کتاب‌های شعر کودک

از میان ۱۴ اثر داوری شده در بخش کتاب‌های شعر کودک، ۵ کتاب «دختر بهار»، «فرشته‌های کوچک»، «شعرهای شیرین برای بچه‌ها»، «الاغه با تو قهرم...» و «می می نی الهی بد نبینی» به مرحله نهایی این جشنواره راه یافتند که به انتخاب داوران کودک و نوجوان عضو کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور کتاب «دختر بهار» نوشته احمد میرزاده از به نشر به عنوان کتاب برکزیده بخش شعر کودک برگزیده شد.

همچنین در این بخش از کتاب «مرغ سرخ پاکوتاه» نوشته پروین دولت‌آبادی از انتشارات موسسه تاریخ ادبیات کودکان، تقدیر ویژه به عمل آمد.           

بيشتر
 [PageVisit]