بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


1398/6/5 سه‌شنبه به میزبانی کتابخانه عمومی شاندرمن؛ «یک دقیقه» نوشته جعفر مهیاری نمایشنامه خوانی شد نخستین نشست نمایشنامه خوانی، اعضای کتابخانه عمومی شهید مطهری شاندرمن با اقتباس از کتاب«یک دقیقه»، نوشته جعفر مهیاری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي  استان گیلان، در این نشست نمایشنامه خوانی که با حضور کتابداران و اعضای فعال کتابخانه عمومی شهید مطهری شاندرمن برگزار شد، اعضای نوجوان کتابخانه به اجرای نمایش از کتاب «یک دقیقه» نوشته جعفر مهیاری پرداختند. 
نمایش «یک دقیقه» روایت زندگی گلی به نام «گل فراموشم نکن» است که تنها یک روز حق زندگی دارد و بر اثر وزش باد از ریشه‌اش جدا می‌شود و باد او را به مکان‌های مختلف می‌برد. «گل فراموشم نکن» به هرجا که می‌رسد، با موجودات خوب و بد مختلفی آشنا می‌شود، تا این‌که در آخرین لحظات زندگی‌اش به راز مهم زندگی پی می‌برد.
گفتنی است سلسله نشست های نمایشنامه خوانی با هدف خوانش بهترین نمایشنامه های ایران و جهان، معرفی سبک ادبی نمایشنامه و نمایشنامه نویسان برتر به همت نهاد کتابخانه های عمومی برگزار می شود. این برنامه از فعالیت های ترویجی نهاد کتابخانه های عمومی است که با توجه به استقبال افراد به ویژه جوانان و نوجوانان از نمایشنامه و هنر تئاتر طراحی شده و  همچون نشست های کتاب‌خوان در کتابخانه های عمومی سراسر کشور برگزار به صورت مستمر برگزار خواهد شد.


بيشتر
 [PageVisit]