بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1
1398/2/19 پنجشنبه کتابی که باید در رمضان خواند؛ معرفی کتاب «برکت»، اثر ابراهیم اکبری دیزگاه کتاب «برکت» برگرفته از خاطرات یک روحانی جوان است که در آن، توصیفات شیرین و زنده مانند یک فیلم کمدی قابل لمس است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، این کتاب خاطرات روحانی جوانی به نام «یونس برکت» را نقل می کند که برای تبلیغ به روستایی می رود که مردمش با آخوند جماعت میانه خوبی ندارند .به طوری که در همان بدو ورود با پرتاب سیب له شده از او پذیرایی می کنند...
کتاب پر از توصیفات شیرین و زنده ست به طوری که طنز آن مانند یک فیلم کمدی قابل لمس است. اما جنس خنده هایی که این کتاب برای خواننده ایجاد می کند از جنس خنده هایی است که او را به فکر هم فرو می برد؛ چرا که منشاء بیشتر خنده ها، نحوه برخورد و رفتار عجیب مردم روستا با طلبه جوان است. روستایی که مردمش، شیخ روستا را در ماه رمضان برای ناهار دعوت می کنند!!!
جدا از قصه و ماجرای جالب توجه، این اثر به لحاظ فرم و ساختار نیز ویژگی‌های منحصر به فردی دارد.
 «برکت» در شانزدهمین دوره جایزه ادبی شهید حبیب غنی‌پور در سال ۱۳۹۵ به عنوان اثر شایسته تقدیر بخش آزاد معرفی شد. کتاب «برکت» از انتشارات کتابستان معرفت بوده وتا امروز به چاپ سوم رسیده است.
علاقمندان جهت دریافت و مطالعه این کتاب خوب می توانند به یکی از کتابخانه های عمومی استان گیلان مراجعه و آن را از کتابدار دریافت نمایند.
 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 163