بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1
1398/2/18 چهارشنبه کتابخانه ای در قلب شهر رشت با انبوهی از فعالیت های فرهنگی؛ کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت میزبان دوستداران کتاب شد کتابداران کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) شهر رشت این روزها با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در کنار فعالیت های کتابخانه ای دوستداران کتاب، کتابخوانی و کتابخانه را گردهم آورده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت که در میان سبزه میدان رشت جای گرفته است و بسیاری از مردم شهر رشت آنرا به نام کتابخانه عمومی سبزه میدان می شناسند، این روزها فعالیت های مختلفی را برای جذب علاقمندان به کتابخانه و استفاده از امکانات موجود در این محیط به انجام می رساند. کتابداران این کتابخانه عمومی در کنار فعالیت های روزانه خود اعم از خدمات کتابداری و تامین نیازهای اطلاعاتی مراجعین با برگزاری برنامه های خلاقانه فرهنگی سعی دارند محیط کتابخانه را به مکانی پرنشاط تبدیل و حس نشاط و آرامش را در کتابخانه به افراد انتقال دهند.
کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت در دومین ماه از فصل بهار و در طول هفته هایی که گذشت با برگزاری برنامه های متنوعی این مکان را به پاتوق دوستداران کتاب تبدیل کردند. کتابداران این کتابخانه با اجرای برنامه های آموزش نقاشی و خوشنویسی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان عضو این کتابخانه، سعی کردند خلاقیت های هنری را در ایشان تقویت و ایشان را با سبک های مختلف خوشنویسی و نقاشی آشنا کنند.
اجرای برنامه قصه گویی از کتابهای موجود در کتابخانه با تنوع بسیار زیاد از دیگر برنامه های فرهنگی ویژه کودکان و نوجوان عضو کتابخانه بود که در بخش کودک این کتابخانه برگزار شد و کودکان لحظات شادی را در کنار کتابداران تجربه کردند. نشست های کتاب خوان کتابخانه با به اشتراک گذاری کتابهای پرمخاطب از دیگر برنامه هایی که بود که به کوشش کتابداران این کتابخانه و برای آشنایی هرچه بیشتر اعضا و دوستداران کتاب با تازه های نشر در کتابخانه برگزار و با استقبال شرکت کنندگان در این نشست ها مواجه می شود.
دعوت از دانش آموزان مدارس مختلف دخترانه و پسرانه برای بازدید از کتابخانه و آشنایی با فعالیت های کتابداران کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) و نیز استفاده از نرم افزار کتابخانه ای سامان از دیگر اقدامات فرهنگی این کتابخانه است که به طور منظم و هفتگی انجام می گیرد. این کتابخانه عمومی همچنین در فواصل مختلف زمانی و در جلسات مطالعاتی میزبان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است که در این جلسات به نقد و بررسی کتابها پرداخته می شود.
برگزاری نشست های متعدد انجمن گیله قصه برای پاسداشت زبان مادری، برگزاری جشنواره های مختلف کتابخوانی در محیط پارک سبزه میدان و نیز حضور کتابداران در مدارس و اماکن عمومی برای تبلیغ کتاب و کتابخوانی از دیگر فعالیت هایی است که کتابداران کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت به انجام می رسانند تا طعم شیرین مطالعه کتاب را به اقشار مختلف مردم بچشانند.