بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1
1398/2/15 يكشنبه نشست ارزیابی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان تالش برگزار شد کرمی: رویداد سه شنبه های فرهنگی در شهرستان تالش برگزار شود مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست ارزیابی کتابخانه های عمومی شهرستان تالش با پیشنهاد برگزاری رویداد سه شنبه های فرهنگی در شهرستان تالش از مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان تالش خواست تا برنامه ریزی دقیق و پیش بینی برنامه های متنوع فرهنگی عموم مردم را از اقدامات فرهنگی کتابخانه ها مطلع کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، دومین نشست ارزیابی کتابخانه های عمومی استان در سال98 به میزبانی شهرستان تالش و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ وحید فرحی دیگه سرا، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش، مسئولین و کارشناسان ستادی و مسئولین کتابخانه های عمومی 17شهریور تالش، آزادگان لیسار، رسول اکرم (ص) اسالم و شهدای حویق در کتابخانه عمومی مرکزی تالش برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست ضمن قدردانی از عملکرد کتابداران و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان تالش، هدف از حضور کارگروه ارزیابی کتابخانه های عمومی در شهرستان های مختلف را رشد و ارتقاء کمی و کیفی فعالیت های کتابخانه ها و رسیدگی به مشکلات احتمالی کتابخانه ها و کتابداران عنوان کرد.
پریسا کرمی تعامل با مسئولین اجرایی، فعالین حوزه فرهنگی و نیز استفاده از ظرفیت اعضا در پویایی کتابخانه ها را موثر دانست و بر ضرورت انجام اقدامات خلاقانه در این حوزه تاکید کرد.
کرمی تامین نیازمندی های کتابخانه ها در حوزه تجهیزات از جمله منابع کتابخانه ای را از مهمترین اولویت های مجموعه کتابخانه های عمومی استان برشمرد و گفت: تامین منابع و کتاب های جدید و پرمخاطب برای کتابخانه های عمومی همواره یکی از سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی بوده است.
وی در ادامه به انجام فعالیت های فرهنگی متنوع در کتابخانه های عمومی نیز اشاره کرد و گفت: امروز کتابخانه های عمومی تنها مکانی برای بده و بستان کتاب نیست و فعالیت های فرهنگی متنوعی در این مکان به انجام می رسد که موجب پویایی و نشاط بیشتر در این مجموعه شده است.
کرمی با پیشنهاد برگزاری رویداد سه شنبه های فرهنگی در شهرستان تالش از مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان تالش خواست تا با برنامه ریزی دقیق و پیش بینی برنامه های متنوع فرهنگی و دعوت از مسئولین، چهره های تاثیرگزار فرهنگی، عموم مردم و نیز اصحاب رسانه ایشان را از اقدامات مهم خود در حوزه کتاب و کتابخوانی مطلع کنند.
در ادامه این نشست زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان تالش و رتبه این کتابخانه ها در مقایسه با دیگر کتابخانه های استان بر ضرورت انجام فعالیت های فرهنگی در خارج از محیط کتابخانه تاکید و این اقدام را در جذب اعضا به کتابخانه مهم دانست.
گفتنی است بیان دیدگاه های رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش، مسئولین کتابخانه های عمومی و مسئولین و کارشناسان ستادی پایانبخش این نشست بود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین در حاشیه این نشست با حضور در کتابخانه عمومی رسول اکرم(ص) اسالم ضمن بازدید از این کتابخانه در جریان فعالیت های کتابداران قرار گرفت. دیدار و گفتگو با اعضای کتابخانه عمومی 17 شهریور تالش نیز از دیگر برنامه های کرمی در سفر به شهرستان تالش بود.


 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 226