بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1
1398/2/7 شنبه نشست ارزیابی عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار برگزار شد کرمی: جذب اعضا به کتابخانه و پویایی کتابخانه هنر کتابدار موفق است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست ارزیابی عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار گفت: جذب اعضا به کتابخانه، هنر یک کتابدار خوب است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، نشست ارزیابی عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار روز چهارشنبه(4اردیبهشت) و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی این اداره کل؛ محمد فکور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار، مسئول روابط عمومی، کارشناس امور انجمن ها و مسئولین کتابخانه های عمومی این شهرستان در سالن مطالعه کتابخانه عمومی هدایت درویشوند رودبار برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست ضمن قدردانی از کتابداران استان در برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سال گذشته، یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی در سال جاری را اجرای برنامه های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان و بر ضرورت تمرکز فعالیت ها حول این محور تاکید کرد.
پریسا کرمی با بیان اینکه همه فعالیت های فرهنگی در کتابخانه ها باید منجر به ترغیب و جذب افراد به کتابخانه شوند خاطرنشان کرد: جذب اعضا به کتابخانه و پویایی کتابخانه هنر کتابدار موفق است.
هنر یک مدیر و مسئول موفق اجرای برنامه های با کیفیت با استفاده از کمترین امکانات است
کرمی یکی از مهمترین شاخصه های کتابدار خوب را در تامین نیازهای مطالعاتی مراجعین به کتابخانه عنوان کرد و گفت: مراجعین به کتابخانه نباید بدون دسترسی به منابع اطلاعاتی این محیط را ترک کنند.
وی استفاده از شیوه های بازیابی اطلاعات از طریق وب و سفارش کتاب از کتابخانه های استان و حتی کشور  را در رفع نیاز اطلاعاتی اعضا موثر و موجب دلگرمی آنها دانست.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست کیفیت بخشی به فعالیت ها و ایجاد خلاقیت در برگزاری برنامه ها را نیز از مهمترین موضوعات در کتابخانه ها برشمرد و هنر یک مدیر و مسئول موفق را اجرای برنامه های با کیفیت با استفاده از کمترین امکانات دانست.
جلب مشارکت اعضا در فعالیت های کتابخانه حس وفاداری ایشان را تقویت می کند
پریسا کرمی همچنین یکی از راه های پویایی فعالیت های کتابخانه را استفاده از ظرفیت حضور اعضا در این محیط عنوان کرد و گفت: جلب مشارکت اعضا در فعالیت های کتابخانه حس وفاداری ایشان را تقویت می کند. کرمی در پایان کتابداران را بازوان اصلی پیشبرد اهداف خانواده بزرگ مجموعه کتابخانه های عمومی عنوان کرد.
گفتنی است در ادامه این نشست زهرا بدن آرا و مجتبی رمضانی، معاونین امور کتابخانه ها و همکاری ها و اداری و مالی و مسئول روابط عمومی و کارشناس امور انجمن های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار، راهکارهای خود را در بهبود شرایط این کتابخانه ها بیان داشتند.
بیان نکته نظرات رئیس و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان روبار و پرسش و پاسخ برای رفع ابهامات در مطالب عنوان شده پایانبخش این نشست بود.


 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 284