بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1
1398/1/28 چهارشنبه با برگزاری جشنواره بهار مهربانی در پیاده راه فرهنگی شهر رشت؛ کودکان گیلانی شادیهایشان را با همنوعان خود در مناطق سیل زده تقسیم کردند مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جشنواره بزرگ بهار مهربانی در پیاده راه فرهنگی شهر رشت، اجرای این طرح ملی توسط نهاد کتابخانه های عمومی را برای ایجاد نشاط در کودکان مناطق سیل زده کشور عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جشنواره بزرگ "بهار مهربانی" عصر دیروز سه شنبه (27فروردین) به کوشش کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، با همکاری کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی و سازمان فرهنگی و ورزشی شهر رشت و با هدف جمع آوری هدایای فرهنگی شامل کتاب، نوشت افزار و اسباب بازی برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده کشور در پیاده راه فرهنگی شهر رشت برگزار شد.
در این جشنواره بزرگ که با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ محمد حسن عاقل منش، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت و مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان؛ زهرا بدن آرا و مجتبی رمضانی، معاونین توسعه کتابخانه ها و همکاری ها و اداری و مالی کتابخانه های عمومی استان؛ مرتضی اکبری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی این شهرستان، دانش آموزان مقطع ابتدایی مدارس، اولیاء و مربیان، علاقمندان به برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی و اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن قصه خوانی و اجرای برنامه های شاد برای کودکان، اقلام فرهنگی اهدایی کودکان گیلانی برای همنوعانشان در مناطق سیل زده کشور جمع آوری شد.
کرمی: جشنواره بهار مهربانی برای ایجاد نشاط در کودکان مناطق سیل زده اجرا می شود
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جشنواره ملی «بهار مهربانی» با اشاره به اینکه طرح مذکور از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور راه اندازی شده است، گفت: این جشنواره بزرگ نیز امروز و با استقبال باشکوه مردم گیلان برای ایجاد نشاط در کودکان مناطق سیل زده اجرا می شود.
پریسا کرمی همچنین جمع‌آوری کتاب و محصولات فرهنگی اهدایی مردم گیلان را با هدف ارسال به مناطق سیل‌زده کشور عنوان کرد و گفت: این طرح ملی همزمان با سراسر کشور در کلیه کتابخانه‌های عمومی استان گیلان نیز در حال اجراست.
کرمی خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح با استفاده از ظرفیت رسانه ها و شبکه های اجتماعی از کودکان و خانواده‌های آنان دعوت شده تا کودکان مناطق سیل زده را با اهدای کتاب و اسباب بازی خوشحال کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با بیان اینکه در طرح «بهار مهربانی» کودکان گیلانی همپای دیگر کودکان کشور به همنوعان خود در مناطق سیل زده، کتاب، لوازم التحریر و اسباب بازی هدیه دادند افزود: به منظور ترویج فرهنگ نوعدوستی بین کودکان و کمک به روحیه قشرهای مختلف مناطق آسیب دیده از سیل اخیر، به ویژه کودکان این مناطق برنامه های فرهنگی و اجتماعی متنوعی در قالب طرح «بهار مهربانی» و با تلاش کتابداران استان اجرا می شود.
وی همچنین با اشاره به برگزاری مسابقه نقاشی بهار مهربانی در حاشیه این جشنواره بزرگ در پیاده راه فرهنگی شهر رشت خاطرنشان کرد: نقاشی هایی که کودکان در این دورهمی و به دور از هیاهوی دنیای پیرامون کشیدند، در نمایشگاهی به همین نام به نمایش گذاشته می شود.
کرمی عنوان کرد: علاقمندان برای شرکت در این اقدام نوع دوستانه می‌توانند هدایای خود را به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود تحویل دهند. مردم نوع دوست گیلان همچنین برای اطلاع از فهرست کتابخانه‌های عمومی، می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نشانی iranpl.ir  و یا استان گیلان به نشانی اینترنتی gilanpl.ir مراجعه کنند.
عاقل منش: حادثه سیل اخیر بار دیگر بهانه ای برای اثبات نوع دوستی مردم گیلان بود
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت و مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان نیز در ادامه این مراسم در سخنانی به اهمیت موضوع انفاق و کمک به همنوعان به هر نوع ممکن اشاره کرد و احساس حاصل شده از این موضوع را بسیار لذت بخش دانست.
محمد حسن عاقل منش حادثه سیل ویرانگر در مناطق مختلف کشور را بهانه ای برای اثبات نوع دوستی مردم گیلان و تقسیم مهربانی های بی پایانشان با هموطنان سیل زده عنوان کرد.
وی با قدردانی از نقش ارزشمند اداره کل کتابخانه های عمومی استان در برگزاری جشنواره بزرگ "بهار مهربانی" در پیاده راه فرهنگی رشت از حمایت شورای اسلامی و سازمان فرهنگی و ورزشی شهر رشت از اقدامات این مجموعه خبرداد.
گفتنی است اجرای برنامه قصه گویی، اجرای برنامه های شاد و نیز شاهنامه خوانی و شعرخوانی کودکان عضو کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء (ص) رشت از دیگر برنامه های جشنواره بزرگ یهار مهربانی در پیاده راه فرهنگی رشت بود.

 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 255