بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1
1398/1/27 سه‌شنبه در نخستین گام اجرای نمایشنامه خوانی در مجموعه کتابخانه های عمومی گیلان؛ نمایشنامه خواستگاری اثر آنتوان چخوف در رضوانشهر به روی صحنه رفت با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نمایشنامه خواستگاری از آثار برتر آنتوان چخوف، نویسنده اهل کشور روسیه، در سطح استانی و با اجرای چهار تن از کتابداران و کارشناسان مجموعه کتابخانه های عمومی گیلان در شهر رضوانشهر به روی صحنه رفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نخستین برنامه نمایشنامه خوانی ویژه کتابخانه های عمومی، با اجرای نمایشنامه "خواستگاری" اثر ماندگار آنتوان چخوف دیروز دوشنبه(26فروردین) با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین، روسا، مسئواین و کارشناسان این اداره کل، روسای ادارات، مسئولین و تنی چند از کتابداران کتابخانه های عمومی استان در سالن اجتماعات شرکت سهامی چوب و کاغذ ایران (چوکا) به روی صحنه رفت.
در اجرای این نمایشنامه که به کارگردانی و اجرای رسول برجی، کتابدار کتابخانه عمومی رسول اکرم(ص) شهر اسالم شهرستان تالش در نقش لوموف، روایتگری ندا کریمی، رئیس اداره امور کتابخانه های عمومی استان و اجرای علیرضا ژاله جو و سعیده شفیعی ثابت، کارشناسان امور فرهنگی و منابع این اداره کل در نقش های چبوکف و ناتالیا صورت پذیرفت، نمایشنامه "خواستگاری" یکی از معروفترین آثار ادبی آنتوان چخوف به اجرا درآمد.
گفتنی است این اجرا نخستین ویژه برنامه نمایشنامه خوانی در مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان و سطح استانی بشمار می رود که مورد توجه حضار نیز قرار گرفت. اجرای نمایشنامه خوانی در سطح کتابخانه ای از سال جاری جزو برنامه های فرهنگی ثابت کتابخانه های عمومی خواهد بود.
نمایشنامه "خواستگاری" از آثار برجسته چخوف روسی با دستمایه طنز است که در آن سه شخصیت پدر و دختر و یک خواستگار بدگمان به ایفای نقش می پردازند. وقایع این نمایشنامه در صحنه منزل این پدر و دختر اتفاق افتاده و بینندگان و شنوندگان این ماجرا از ابتدا تا انتها با شخصیت های نمایشنامه همراه می شوند. 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 295