بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
1398/1/27 سه‌شنبه به منظور تبیین برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی در سال98؛ جلسه شورای اداری و نشست هم اندیشی مسئولین کتابخانه های عمومی گیلان در رضوانشهر برگزار شد نخستین جلسه شورای اداری و نشست هم اندیشی مسئولین کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان با هدف تبیین برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی در سال98 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در این نشست هم اندیشی که دیروز دوشنبه(26فروردین) و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین، روسا و مسئولین ستادی، روسای ادارات و مسئولین کتابخانه های عمومی استان، به میزبانی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر و در محل شرکت سهامی چوب و کاغذ ایران(چوکا) برگزار شد، ضمن بررسی اقدامات انجام شده در سال گذشته، در خصوص برنامه های آتی مجموعه کتابخانه ها در سال98 بحث و تبادل نظر شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست گرامیداشت اعیاد شعبانیه و قدردانی از یکسال تلاش بی وقفه کلیه دست اندرکاران مجموعه کتابخانه های عمومی استان، یکی از مهمترین دستاوردهای سال گذشته مجموعه را همدلی همه همکاران در برگزاری برنامه ها و اجرای سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی در استان برشمرد.
پریسا کرمی همچنین اضافه کرد: امیدوارم در سال98 با هم افزایی و همدلی بیش از پیش همه حوزه های فعال در کتابخانه های عمومی استان شاهد موفقیت های بیش تری در همه حوزه ها باشیم.
در ادامه این نشست زهرا بدن آرا، معاون توسعه کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به مقوله وفادارسازی اعضای موجود به کتابخانه های عمومی استان، یکی از مهمترین عوامل تحقق این موضوع را انگیزه کتابدار در فراهم نمودن بسترهای لازم، جذاب سازی محیط کتابخانه ها، جلوگیری از بروز روزمرگی در ارائه خدمات و اجرای برنامه ها و نیز اجرای برنامه های خلاقانه در محیط کتابخانه و همچنین در خارج از این محیط عنوان کرد.
مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی این اداره کل نیز در نشست هم اندیشی مسئولین کتابخانه های عمومی استان با تشریح اقدامات انجام شده در سال97، به تشریح دستورالعمل های جدید تنظیم اسناد مالیدر حوزه درآمدی و هزینه ای پرداخت.
رمضانی همچنین رعایت مفاد این دستورالعمل های مالی را در کاهش بروز مشکلات احتمالی برای روسای ادارات و مسئولین کتابخانه ها خاطرنشان و از ایشان خواست تا در صورت هرگونه ابهام در این خصوص موارد را با حوزه های کارشناسی مطرح کنند.
در ادامه این نشست مسئولین و کارشناسان حوزه برنامه ریزی، پژوهش و آمار، فناوری اطلاعات، انجمن ها، حسابداری و روابط عمومی ضمن ارائه گزارش از حوزه کارشناسی خود به بیان نکات مهم در این حوزه ها پرداختند.
گفتنی است در پایان این نشست از تلاش های مریم فرزامجود، مسئول کتابخانه عمومی رسول اکرم(ص) پونل به جهت ایجاد پویایی و نشاط در این کتابخانه و انجام فعالیت های خلاقانه قدردانی و با اهدای لوح تقدیر از وی تجلیل شد.