بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1
1397/12/9 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه: کتاب و کتابخوانی عامل مهمی در توسعه و رشد اندیشه در دانش آموزان است پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه خواستار ایجاد فضای مناسب برای ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان از طریقه مطالعه شد و کتاب و کتابخوانی را عامل مهمی در توسعه و رشد اندیشه در دانش آموزان عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه دیروز چهارشنبه(8اسفند) و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ رحیم حیدری، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه؛ رقیه زرگری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، معاونین فرماندار، شهرداران آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر، رئیس شورای اسلامی، آموزش و پرورش، مسئولین کتابخانه های عمومی، اعضای انجمن و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی اهل البیت(ع) آستانه اشرفیه برگزار شد.
کرمی: جلسات انجمن اتاقهای فکر برای رفع مشکلات حوزه فرهنگی هستند
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست ضمن تقدیر از فرماندار و دیگر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه در پیگیری مسائل مربوط به کتابخانه های عمومی این شهرستان، انجمن کتابخانه های عمومی را اتاقهای فکر برای رفع مشکلات حوزه فرهنگی خصوصا کتاب و کتابخوانی عنوان کرد که اعضای آن می توانند در جلسات آن، موضوعات مختلف در این حوزه را آسیب شناسی و بررسی کنند.
پریسا کرمی شهرستان آستانه اشرفیه را دارای عالمان و ادیبانی دانست که در این شهرستان قلم فرسایی کردند و در حوزه فرهنگ مایه افتخار کشور، استان و شهرستان شدند.
کرمی همچنین در ادامه با برشمردن اقدامات مختلف کتابخانه های عمومی در سراسر استان خواستار ایجاد فضای مناسب برای ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان از طریقه مطالعه شد و کتاب و کتابخوانی را عامل مهمی در توسعه و رشد اندیشه در دانش آموزان عنوان کرد.
وی در ادامه به نقش شهرداری ها در توسعه زیرساختی در حوزه کتابخوانی نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد پیوست های فرهنگی در مناطق مختلف شهری با احداث قرائت خانه های متعدد می تواند بخش اعظمی از مشکلات حوزه مطالعاتی را مرتفع سازد.
افزایش آگاهی ودانایی با ارتقای سرانه مطالعه حاصل خواهد شد
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه نیز در ادامه این نشست با اشاره به افزایش سطح آگاهی و دانایی فرزندان از طریق مطالعه اظهار کرد: باید تلاش کنیم که بر اساس آموزه های دینی، افراد بیشتری جذب کتاب شوند. رحیم حیدری خاطر نشان کرد: قرار گرفتن کتاب در سبد فکری فرزندان خانواده، از سرمایه هایی است که آنان را بیمه می کند.
رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به مشکلات اعتباری و تامین منابع مالی از سوی دولت افزود: تلاش مدیران شهرستان این است که اعتبارات امسال را بهتر از گذشته برای کتابخانه های عمومی شهرستان اختصاص دهیم.
رقیه زرگری رئیس کتابخانه عمومی آستانه اشرفیه نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش از روند اقدامات انجام شده در این حوزه،  از راه اندازی گروه های مردم نهاد کتابخانه های شهرستان خبر داد و گفت: ۳هزار ۶۰۴ نفر عضو کتابخانه عمومی شهرستان هستند و در سال گذشته ۵۰۳ نفر به عنوان عضوجدید جذب کتابخانه های عمومی شهرستان شدند .
بازدید مدیرکل کتابخانه های عمومی و اعضای انجمن شهرستان از کتابخانه های عمومی
گفتنی است پس از این جلسه، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه و اعضای انجمن از بخش های مختلف کتابخانه عمومی اهل البیت (ع) بازدید کردند. کرمی همچنین با حضور در کتابخانه عمومی 22بهمن بندر کیاشهر از روند پیشرفت مراحل توسعه این کتابخانه نیز بازدید کرد.