بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1
1397/12/7 سه‌شنبه همزمان با روز مادر؛ مدیرکل و جمعی از کارکنان کتابخانه های عمومی گیلان با مادر شهید محمدآزاد ثابت دیدار کردند همزمان با ولادت دخت نبی مکرم اسلام و بزرگداشت روز مادر، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از کارکنان این اداره کل با حضور در منزل خانواده شهید دفاع مقدس محمد آزاد ثابت با مادر و خواهر این شهید گرانقدر دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدار مادر شهید محمد آزاد ثابت که پیش از ظهر امروز (سه شنبه7اسفند) صورت پذیرفت ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به وی، از شهدا به عنوان الگویی شایسته در صبر و استقامت برای جوانان یاد کرد و گفت: آرامش و امنیت امروز مردم ایران به واسطه صبر، بردباری و مبارزه شهدا علیه دشمن متجاوز میسر شده است و ما امروز باید قدردان آنان باشیم.
فردا چه پاسخی برای شهدا خواهم داشت؟
مادر شهید محمد آزاد ثابت نیز در این دیدار صمیمانه ذکر خاطراتی از این شهید گرانقدر گفت: محمد در سن 18 سالگی و پیش از عزیمت به خدمت مقدس سربازی تصمیم به حضور در جبه های نبرد گرفت. او از همان ابتدای جنگ ارزوی شهادت داشت و همیشه به من می گفت: مادر اگر من برای نبرد با دشمن بعثی به منطقه عملیاتی نروم، فردا چه پاسخی برای شهدا خواهم داشت.
وی همچنین شخصیت این شهید را بسیار والا و دارای خصایص ویژه ای برشمرد و گفت: پسرم بسیار کتابخوان بود و علاقه بسیاری به کتاب «جاذبه و دافعه علی(ع)» اثر استاد شهید مرتضی مطهری داشت و همواره بر توسل به ائمه اطهار و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تاکید میکرد و حتی در وصیت نامه خود نیز به این موضوع اشاره فراوانی کرده است.
مادر شهید آزاد ثابت در ادامه با قرائت فرازهایی از وصیت نامه این شهید گفت: امیدوارم شما جوانان در شناساندن ابعاد زندگی شهدا و ارزش هایی که ایشان بخاطر این ارزشها شربت شهادت را نوشیدند استوار و پشتیبان این انقلاب باشید.
شهید محمد آزاد ثابت در نخستین روز اسفندماه سال61 در منطقه فکه و در سن 18سالگی بدست دشمن بعثی به شهادت رسید.

 

 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1820