بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1

1
داریوش فرضی از اساتید حوزه ادبیات زبان فارسی و محقق زبان و گویش گیلکی(سمت راست)

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1
1397/12/2 پنجشنبه همزمان با فرارسیدن 21فوریه(2اسفند) و با حضور جمعی از بانوان؛ ویژه برنامه بزرگداشت زبان مادری در کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت، ویژه برنامه بزرگداشت زبان مادری با حضور صاحبنظران این حوزه و جمعی از مادران و بانوان عضو کتابخانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در این برنامه ویژه که دیروز چهارشنبه(1اسفند) و در آستانه 21فوریه، روز بزرگداشت زبان مادری و با حضور داریوش فرضی، از صاحبنظران حوزه ادبیات و زبان گیلکی، مریم مجدهادی، مسئول کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت، مادران و بانوان عضو، علاقمندان به زبان و ادبیات گیلکی و کتابداران این کتابخانه برگزار شد در خصوص کارکردهای گویش گلیکی به عنوان اصلی ترین عامل پیوند مردم استان گیلان و نیز حفظ این عامل مشترک بحث و تبادل نظر شد.
شرکت کنندگان در این نشست هم اندیشی همچنین با خوانش سروده ها و دلنوشته های خود به مرور خاطراتشان در زمینه پاسداشت زبان گیلکی پرداخته و به نکته نظرات خود در همین زمینه اشاره کردند.
گفتنی است کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) پیش از این نیز برنامه های مشابهی در پاسداشت زبان و ادبیات فارسی و همچنین گویش گیلکی برگزار کرده اند.


بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 2316