بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1
سید اسماعیل میر غضنفری، فرماندار شهرستان لاهیجان

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1
1397/11/27 شنبه در گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و به کوشش کتابداران لاهیجان؛ نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی شهید باهنر با حضور فرماندار لاهیجان برگزار شد همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و با حضور سید اسماعیل میر غضنفری، فرماندار شهرستان لاهیجان نشست کتاب خوان کتابخانه ای با معرفی 6عنوان کتاب در کتابخانه عمومی شهید باهنر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در این نشست ویژه که با حضور فرماندار لاهیجان در کتابخانه عمومی شهید باهنر و نیز استقبال اعضای کتابخانه، کتابداران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد 6عنوان کتاب توسط فرماندار و اعضای کتابخانه معرفی و با دیگران به اشتراک گذاشته شد.
کتابداران باید بیشتر از هر قشر دیگری اهل کتابخوانی باشند
سید اسماعیل میر غضنفری در نشست کتاب خوان کتابخانه ای کتابخانه شهید باهنر ضمن معرفی کتاب «کِلیدَر» نوشته محمود دولت‌آبادی، با بیان اینکه فرهنگ کتاب وکتاب خوانی باید به عنوان یک ارزش آموزش داده شود گفت: تمامی اوقات ما در گذر است و بر نمی گردد مگر زمانی که صرف مطالعه شود چرا که کتاب خواندن سرمایه ای است که هیچگاه ازبین نمی رود.
فرماندار لاهیجان افزود : خود کتابداران باید بیشتر از هر قشر دیگری اهل کتابخوانی باشند تا بتوانند در هدایت مراجعان به نحو مطلوب عمل کنند. وی همچنین در معرفی کتاب «کِلیدَر» بعنوان بلندترین اثر محمود دولت‌آبادی گفت: این کتاب ارزشمند روایت زندگی یک خانواده کرد ایرانی است که به سبزوار خراسان کوچانده شده‌اند. داستان کلیدر که متأثر از فضای ملتهب سیاسی ایران پس از جنگ جهانی دوم است بین سال‌های ۱۳۲۵ تا ۱۳۲۷ روی می‌دهد و سرنوشت تراژیک رعیت‌های ایرانی و قبایل چادرنشین را در دوره‌ای که سیاست زور حاکم است به تصویر می‌کشد.
در ادامه این نشست زهره کریمی عضو فعال کتابخانه باهنر با معرفی کتاب «جای خالی سلوچ»، نوشته محمود دولت‌آبادی، آمینه رنجبر عضو کتابخانه با معرفی کتاب «درد جاودانگی»، نوشته میگل داونامونو با ترجمه بهاالدین خرمشاهی، پیام محمدی با معرفی و اشتراک گزاری کتاب «ایران در خاطرات جیمز ارل کارتر(»، مریم ترابی عضو فعال کتابخانه ضمن معرفی کتاب «عمر طولانی به زبان آدمیزاد»، نوشته والتر بورتز ترجمه فرهمندی و آرمان کوچکی با معرفی کتاب «ایران بین دو انقلاب»، درآمدی بر جامعه شناسی سیاسی ایران معاصر، نوشته ایرواند آبراهامیان ترجمه احمد گل محمدی در خصوص این آثار به ارائه مطالب خود پرداختند.
برگزاری نمایشگاه کتاب و پوستر "انقلاب به روایت مطبوعات" در کتابخانه عمومی رودبنه
همچنین در برنامه دیگری که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و با حضور بخشدار، شهردار و رییس شورای شهر رودبنه و در کتابخانه عمومی امام علی(ع) رودبنه برگزار شد، نمایشگاه کتاب تحت عنوان "انقلاب به روایت مطبوعات" گشایش و در معرض دید عموم علاقمندان قرار گرفت.
گفتنی است این نمایشگاه شامل دو بخش مرور مطبوعات زمان انقلاب، و نمایش کتب و تصاویر ثبت شده از دریچه لنز عکاسان است که در بحبوحه انقلاب به ثبت رسیده است. نمایشگاه "انقلاب به روایت مطبوعات" تا پایان بهمن ماه پذیرای بازدیدکنندگان و علاقمندان به وقایع انقلاب خواهد بود.


 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1166