بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
یبق
1397/11/9 سه‌شنبه دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با سرباز کوچک امام مهدی طحانیان، رزمنده و آزاده خردسال دفاع مقدس و شخصیت اصلی کتاب پرمخاطب«سرباز کوچک امام» در حاشیه جشن امضای این کتاب در مجتمع فرهنگی، هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت با کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، مهدی طحانیان در این دیدار که در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی استان صورت پذیرفت با اهدای یک جلد از کتاب پرمخاطب« سرباز کوچک امام» از تلاش های پریسا کرمی در برگزاری جشن امضای این کتاب در استان گیلان قدردانی کرد.
گفتنی است آزاده سرافراز «مهدی طحانیان» نوجوان 13 ساله‌ای بود که حاضر جوابی‌ها و خنده‌هایش، «عدنان خیرالله» وزیر دفاع صدام را در دوران جنگ تحمیلی به تحیر واداشت؛ طحانیان برای اینکه خبرنگار زن خارجی بتواند با او مصاحبه کند او را مجبور به حفظ حجاب کرد. «سرباز کوچک امام» عنوان کتابی است از فاطمه دوست‌کامی که به خاطرات مهدی طحانیان، جوان‌ترین آزاده جنگ تحمیلی از دوران کودکی تا جنگ تحمیلی و اسارت در اردوگاه‌های عراق می‌پردازد. نگارش این اثر از تیرماه سال 88 آغاز شد و ماحصل گفت‌وگوی بیش از 300ساعته نویسنده با راوی کتابی است خواندنی از زبان یکی از اسرای هشت سال دفاع مقدس.