بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1393/11/1 چهارشنبه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و مسئولین نهاد کتابخانه های عمومی کشور با آیت الله قربانی دیدار کردند: آیت الله قربانی: مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی استان گیلان فردی متدین,جوان و پویاست عصر امروز حجت الاسلام و المسلمین واحدی معاون امور استان‌ها، مجلس و مشارکت‌ها ,محمد اللهیاری فومنی معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و امیر محمدپور گیلانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با نماینده ولی فقیه در گیلان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ,در این دیدار حجت الاسلام واحدی خواستار حمایت و ارائه رهنمود های آیت الله قربانی به مدیرکل کتابخانه های استان گیلان شد و در ادامه رابطه و تعامل مدیر کل و روسای شهرستانها را با امامان جمعه مهم خواند و تصریح کرد: مدیران نباید از ظرفیت امامان جمعه غافل باشند، وی افزود: تریبون نماز جمعه می تواند نقش موثری در ترویج فرهنگ کتابخوانی و کتابخانه‌سازی توسط خیرین داشته باشد.
آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت در این دیدار با اشاره به تاسیس اولین کتابخانه ایران در شهر رشت اظهار کرد:اگرچه در سال 1306 شمسی اولین کتابخانه ایران در شهر رشت ساخته شده است اما هم اکنون سرانه فضای مطالعه در استان گیلان پایین است و شهر رشت تنها 4 کتابخانه عمومی دارد.
عضو مجلس خبرگان در ادامه به ساخت کتابخانه بزرگ حوزه امیرالمومنین(ع)اشاره کرد و افزود:بسیاری از بزرگان کشور نظیر آیت الله محمدی گیلانی کتابخانه شخصی خودشان را به این کتابخانه وقف کرده اند.
نماینده ولی فقیه در گیلان محمدپور مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی استان گیلان را فردی متدین,جوان و پویا خواند و برای او در این سمت آرزوی موفقیت کرد.
بيشتر
 [PageVisit]