بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
ویدئو
هفته کتاب
ورود


1395/8/24 دوشنبه همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار: “تاکسی کتاب” در منطقه آزاد انزلی راه اندازی شد+تصاویر همزمان با 24 آبان و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار و طی مراسمی برای نخستین بار در شمال کشور، طرح “تاکسی کتاب” در منطقه ازاد انزلی راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این مراسم که صبح امروز(دوشنبه24آبان) وبا حضور زهرا بدن آرا سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مهدی کاظمیان مدیر امور فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد انزلی، میثم بابایی سرپرست اداره کتابخانه عمومی شهرستان بندر انزلی، سید حسین دریابکی رئیس اداره آموزش و پرورش این شهرستان و جمعی از دانش آموزان و معلمان مدرسه ابتدایی شهید همت منطقه آزاد انزلی برگزار شد ضمن تجلیل از دانش آموزان کتابخوان این مدرسه از 27 تاکسی مجهز به کوله کتاب بهره برداری شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم بهره برداری از تاکسی کتاب منطقه آزاد انزلی با ابراز امیدواری نسبت به اجرای طرحهایی از این دست با هدف گسترش فرهنگ مطالعه در بین مردم، راه اندازی تاکسی کتاب را یکی از طرحهای خوب در این حوزه و زمینه ساز افزایش انگیزه و علاقه برای ترویج فرهنگ مطالعه در بین شهروندان به منظور دستیابی سریع، ارزان و آسان برای مسافران تاکسی و گسترش و ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهر عنوان کرد.
زهرا بدن آرا همچنین ضمن گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار از حمایت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از اجرای طرحها و ایده های مناسب با محوریت کتاب و ترویج خواندن در میان کودکان، نوجوانان و علاقمندان به مطالعه خبرداد.
وی اضافه کرد: با توجه به شعار سال جاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور با عنوان سال خواندن تحقق این شعار را یکی از رسالتهای اصلی خود در کشور و استان گیلان می دانیم.
در این مراسم همچنین مهدی کاظمیان مدیر امور فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد انزلی ضمن گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار از حمایتهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از برنامه های فرهنگی این سازمان را بسیار موثر و چشمگیر توصیف کرد.
بيشتر
 [PageVisit]