بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
سیر

سیر

سیر

سیر

یب
1397/7/26 پنجشنبه به بهانه معرفی کتاب؛ دوستداران کتاب در کتابخانه گردهم آمدند با معرفی 4عنوان کتاب، نشست کتاب خوان کتابخانه ای در کتابخانه عمومی شهید مفتح سیاهکل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در این نشست کتاب خوان که به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی شهید مفتح سیاهکل برگزار شد4عنوان کتاب در موضوعات مختلف توسط کتابخوانان معرفی و با دیگر اعضا به اشتراک گذاشته شد که در ادامه به بخش هایی از این کتاب ها می پردازیم؛
حماسه حسینی، نویسنده؛ مرتضی مطهری، ناشر؛ صدرا/ ارائه دهنده؛  لیلا خوش تراش (عضو کتابخانه)
«حماسه حسینی» عنوان سه جلد کتاب از استاد شهید است. این مجموعه مشتمل بر سخنرانیها و یادداشتهای ابتدایی و غیر تفصیلی استاد مطهری است که از حدود سال 1347 تا 1356 شمسی ایراد و نوشته شده و تاکنون بیش از سی نوبت به چاپ رسیده است. این کتاب با عنوان «الملحمةُ الحسینیه» به عربی ترجمه شده و به نام مترجم تصریح نشده است(1)... حماسه حسینی» تاریخ نگاری نیست، بلکه تحلیل تاریخ است و در آن به جنبه درس آموزی و الگوگیری از قیام امام حسین علیه السلام و لزوم پیراستن آن از تحریفات تکیه و تأکید شده است. شهید مرتضی مطهری قدس سره که با دغدغه خاص به بررسی موضوعات اسلامی می پرداخت، نسبت به حادثه عاشورا حساسیت و عنایت فوق العاده ای داشت. گر چه در این باره تألیف و اثری مکتوب توسط خود استاد نیست، اما گویا آنچه در نظر داشته بر قلم جاری کند، در سخنرانیهای خود اظهار نموده است.
قله ها و دره ها، نویسنده؛ اسپنسر جانسون، ناشر؛ آتیسا/ ارائه دهنده؛ خدیجه کوهنورد(عضو کتابخانه)
کتاب قله ها و دره ها، بخش بزرگی از رویدادها و پدیده هایی که ما را در میان گرفته اند و بر زندگی ما اثر میگذارند، بیرون از اراده و کنترل ما هستند . اما واکنش به آنها در اراده و کنترل ما است. بنابراین، می توان گفت که راز بزرگ موفقیت و شکست ، نیکفرجامی و بدفرجامی ، شادی و ناشادی، توسعه و عقب ماندگی ما انسانها، در چگونگی واکنش ما به عوامل بیرونی نهفته است . از سوی دیگر، مجموعه رفتارها و عملکرد ما در کار و زندگی ، از باورهایمان سرچشمه می گیرند. اگر با ارزیابی و باز ارزیابی مداوم باورهایمان بتوانیم آنها را آگاهانه بشناسیم و در راستای بهتر زیستن تغییر دهیم
جزیره اسرار آمیز، نویسنده؛ ژول ورن ناشر؛ جاودان خرد/ ارائه دهنده؛ مهدی نوربخش کاشکی(عضو کتابخانه)
جزیره اسرارآمیز یکی از آثار مشهور ژول ورن پیشگام داستان های جدید علمی و تخیلی جهان است. جزیره اسرارآمیز ماجراهای گروهی از اسیران جنگی دوره جنگ های داخلی آمریکا را تعقیب می کند که با یک بالن فرار می کنند و به ناچار در جزیره ای فرود می آیند که در نقشه ها وجود ندارد. آنها از همه مهارت هایشان برای ادامه بقا استفاده می کنند و جامعه ای را روی این جزیره برپا می کنند. جامعه آنها شامل یک افسر و یکی از خدمتگزارانش، یک خبرنگار و یک ملوان و پسرخوانده اش و یک سگ است. در ابتدای داستان، وقتی بالنی که آنها را حمل می کند، روی آب سقوط می کند، یکی از مسافران مفقود می شود و در شرف مرگ قرار می گیرد. اما او به شکل معجزه آسا و مشکوکی نجات پیدا می کند. 
رهایی از کمرویی، نویسنده؛ مارتین.م.آنتونی، ناشر؛ کتاب ارجمند/ ارائه دهنده؛ محمد بهرامیان پرچکوهی(مسئول  کتابخانه)
کتاب رهایی از کمرویی به ارائه ۱۰ راه حل ساده برای رهاای از کمرویی می پردازد که شامل ۱۰ فصل یا راه حل ساده است که در سه بخش مختلف به بررسی ماهیت کمرویی و اضطراب، تدوین طرح هایی برای تغیر، تغییر طرز تفکر تدوین شده است.  هدف کتاب ریشه کنی اضطراب نیست بلکه هدف کاهش آن به حدی است که زندگی روزمره تان را با آن مشکلات جدی مواجه نکند..:.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 305